13:06 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  430

  LRTK teigia, kad svetainės nepateikė pranešimo apie nelicencijuojamos televizijos programų platinimo internete paslaugų teikimą Lietuvos teritorijoje

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) nusprendė užblokuoti dvi svetaines, kuriose transliavo televizijos kanalus, tarp jų ir rusų kalba, praneša LRTK spaudos tarnyba.

  "LRTK nustatė, kad interneto svetainėse www.edem.tv ir www.internetine-tv.narod.ru televizijos programų platinimo internete paslaugos Lietuvos Respublikos vartotojams yra teikiamos neteisėtai, t. y. nepateikus LRTK pranešimo apie nelicencijuojamos televizijos programų platinimo internete paslaugų teikimo Lietuvos Respublikos vartotojams veiklos pradžią", — rašome pranešime.

  Vadovaudamasi Visuomenės Informavimo įstatymu LRTK kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą išduoti leidimą duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti minėtose interneto svetainėse prieinamą informaciją. Leidimas buvo išduotas rugpjūčio 8 dieną.

  Tinklo paslaugų teikėjai  šį LRTK sprendimą privalo įgyvendinti ne vėliau kaip per 5 dienas nuo jo gavimo dienos.

  Gegužės 23 dieną Radijo ir televizijos komisija, kontroliuojanti radijo stočių ir televizijos transliuotojų veiklą, nusprendė nurodyti interneto paslaugų tiekėjams apriboti šešių televiziją retransliuojančių interneto svetainių prieigą. Uždraustų interneto svetainių siūlomų TV programų didelę dalį sudaro Rusijos kanalai, įskaitant "RTR", kuris yra draudžiamas 12 mėnesių.

  Vasarį Lietuvos radijo ir televizijos komisija metams sustabdė televizijos programos "RTR Planeta" transliaciją. Tai yra trečias kartas, kai LRTK nusprendė laikinai sustabdyti visos rusų kalba transliuojamos televizijos programos "RTR Planeta" retransliavimą Lietuvoje dėl neapykantos kurstymo. 2015 ir 2016 metais šios programos retransliavimas buvo sustabdytas trims mėnesiams. Visais atvejais EK įvertino LRTK sprendimus kaip teisėtus, pagrįstus ir atitinkančius Europos Sąjungos teisę.

  Anksčiau VGTRK tarptautinių santykių direkcijos vadovas Piotras Fiodorovas interviu Sputnik Lietuva teigė, kad kontroliuojančioji bendrovė neketina cenzūruoti savo leidžiamos medžiagos tik dėl to, kad to reikalauja LRTK, tačiau gali išklausyti Lietuvos poziciją.

  Dar šia tema

  LRTK nurodė panaikinti nepageidaujamas internetines svetaines
  Lietuva bijo Rusijos televizijos
  Vilniuje Baltijos šalių atstovai aptars "nesantaikos kurstymą" rusiškose TV laidose
  Tegai:
  Rusijos televizija, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK)

  Svarbiausios temos