11:57 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  96

  Buvęs ES ambasadorius Rusijoje išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad sprendimą dalyvauti prezidento rinkimuose jau priėmė ir jį motyvuos rugsėjo 5-osios vidurdienį prie Kauno pilies

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Buvęs ES ambasadorius Rusijoje Vygaudas Usackas nusprendė balotiruotis į Lietuvos prezidento postą 2019 metais.

  Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks 2019 metų pavasarį.

  "Aš priėmiau atsakingą sprendimą dėl dalyvavimo 2019 metais vyksiančiuose Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose. Jį skelbiant norėsiu ne tik atvirai paaiškinti savo motyvus, bet ir atskleisti aplinkybes, paskatinusias mane apsispręsti būtent taip", — teigiama pranešime, pirmadienį patalpintame Ušacko Facebook paskyroje.

  Politikas "visus, kuriems rūpi Lietuvos ateitis — pilietiškus, iniciatyvius ir su viltimi į ateitį žiūrinčius žmones" pakvietė į susitikimą, kuris vyks rugsėjo 5 dieną, 12:00, prie Kauno pilies, greta Laisvės kario. Ušackas užsiminė, jog iš vietos bus vykdoma tiesioginė vaizdo transliacija jo Facebook paskyroje.

  Ušackas ėjo Lietuvos užsienio reikalų ministro pareigas nuo 2008 metų gruodžio iki 2010 metų vasario. Jis atsistatydino po to, kai prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, jog prarado pasitikėjimą juo. Prieš paskirymą į ministro postą, nepartinis diplomatas buvo Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Didžiojoje Britanijoje. Nuo 2013 metų Usackas buvo ES ambasadorius Rusijoje. Šiuo metu jis vadovauja Kauno technologijos universiteto Europos institutui.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Vygaudas Ušackas planuoja dalyvauti prezidento rinkimuose
  Ušackas: Lietuvos valdžia "nurašė" išvažiavusius tautiečius
  Prezidentinis konservatorių galvosūkis
  Lietuvos 2019 metų prezidento rinkimai — favoritų nebus
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Vygaudas Ušackas, Lietuva

  Svarbiausios temos