17:17 2019 Birželio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1394
 • RUB71.7127
  Vaisinis jogurtas, archyvinė nuotrauka.

  Dauguma ugdymo įstaigų neturi patvirtintų valgiaraščių

  © Фото: picjumbo.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  20 0 0

  Kai kurios mokyklos nespėjo pasiruošti naujai tvarkai ir dėl to joms teko ieškoti laikinų tiekėjų, nes konkurso dalyviai neatitiko naujųjų reikalavimų

  VILNIUS, rugsėjo 04 — Sputnik. Nuo mokslo metų pradžios įsigalioja nauja vaikų maitinimo tvarka mokyklose ir darželiuose, praneša LRT.

  Nuo šiol ugdymo įstaigose jiems turi būti tiekiamas sveikesnis maistas, ribojama ir kokius užkandžius vaikai gali atsinešti iš namų. Maisto ir veterinarijos tarnyba sako, kad dauguma įstaigų dar neturi patvirtintų valgiaraščių, tačiau vis tiek vaikus maitinti privalo pagal naują tvarką.

  Sveikatos apsaugos ministerija po mėnesio ketina tikrinti, kaip mokyklos laikosi naujos tvarkos,  ir žada ateityje parengti bendrų specialių valgiaraščių, pagal kuriuos mokyklos ir darželiai galėtų planuoti sveikesnį vaikų maitinimą.

  Kai kurios mokyklos sako nespėjusios pasiruošti naujai tvarkai ir dėl to joms teko ieškoti laikinų tiekėjų, nes konkurso dalyviai neatitiko naujųjų reikalavimų.

  Pagal juos nuo šiol vaikams maistas turi būti įvairesnis, su daugiau daržovių ir be patiekalų su džiūvėsėliais.

  Taip pat draudžiama pardavinėti ledus ir kitus saldumynus. O bandelėmis ar sausainiais galima prekiaut, tik gavus tėvų sutikimą. Taip pat tokių užkandžių vaikai negali atsinešti ir iš namų.

  Ministro Aurelijaus Verygos teigimu, šios naujovės dėl maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose patobulintos, atsižvelgiant į naujas mitybos mokslo žinias, pažangių šalių patirtį, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir ES sveikatos politikos nuostatas.

  Pagal naują tvarką, SAM Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjo Almanto Kranausko teigimu, darželiuose vaikai nebegaus kepto, sunkaus maisto, tai yra, karšti patiekalai juose bus tik tausojantys — pagaminti, išsaugant daugiausiai maistinės vertės. Tausojantys patiekalai darželiuose turės sudaryti 80 procentų maitinimo. Be to, darželiuose nebegalės būti naudojami vienkartiniai įrankiai, nes jie nesaugūs.

  Pasak premjero Sauliaus Skvernelio, nereikėtų perlenkti ir pradėti tikrinti, kokį maistą vaikai atsineša į mokyklą, vertinant naujus maisto mokykloje reikalavimus. Jo nuomone, tokiu atveju gali būti pateikiamos rekomendacijos, bet galutinis apsisprendimas, ką įdėti į vaiko priešpiečių dėžutę, priklauso tėvams.

  Dar šia tema

  Ėmėsi maisto kokybės vertinimo mokyklose ir darželiuose
  Prie maisto kokybės tikrinimo akcijų prisijungia darželiai ir mokyklos
  Greit bus pagerintas maitinimas ligoninėse ir švietimo įstaigose
  SAM paskelbė mokyklų ir darželių maitinimo reitingą
  Tegai:
  vaikų maitinimas, ugdymo įstaigos

  Svarbiausios temos