07:56 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  228

  Didesnieji "Norfa" prekybos centrai nuo lapkričio sekmadieniais dirbs dviem valandomis trumpiau, o mažesnieji – viena valanda trumpiau

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Nuo lapkričio "Norfa" prekybos centrų darbo laikas sutrumpės sekmadieniais, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

  Nuo lapkričio didesnieji XL, XXL ir "Hyper" formato "Norfa" prekybos centrai sekmadieniais dirbs dviem valandomis trumpiau, nuo 10:00 iki 20:00 (šiuo metu dirba nuo 9:00 iki 21:00), ne ilgiau nei dešimt valandų per dieną.  

  Mažesniųjų, S ir L formato parduotuvių, kurių yra 18 iš 141 dabar veikiančių "Norfų", darbo laikas sutrumpės valanda: jos dirbs nuo 10:00 iki 16:00 val. (šiuo metu dirba nuo 9:00  iki 16:00). Išimties tvarka, kai kurios parduotuvės, esančios šalia žmonių susibūrimų vietų — bažnyčių ar turgelių, rytais pradės dirbti anksčiau.

  "Norfa" sekmadieninį darbo laiką trumpina jau antrą kartą. Pirmą syk darbo diena sekmadieniais buvo sutrumpinta šių metų balandžio mėn. Iki tol visos "Norfos" sekmadieniais dirbo po 14 ar 15 valandų, nuo 7:00 ar 8:00 iki 22:00.

  "Norfos" savininkai įsitikinę, kad prekyba šventinėmis ir poilsio dienomis turėtų būti ribojama.   

  Jau kelerius metus per Velykas, pirmąją Kalėdų, taip pat Naujųjų metų dieną "Norfa" parduotuvės iš viso nedirbo. Pastaruoju metu prekybininkai ir profesinės sąjungos preliminariai sutarė, kad didieji mažmeninės prekybos tinklai nedirbtų dvi dienas metuose — per Kalėdas ir Velykas. "Norfos mažmenos" administracija mano, kad šiame šventiniame nedarbo dienų sąraše turėtų atsirasti ir trečioji diena — Naujieji metai.  

  Be to, "Norfos" vadovai įsitikinę, kad ir sekmadieniais žmonės turėtų ilsėtis, o ne pirkti ar parduoti. Tačiau vienašališkai pilnai nutraukti prekybą sekmadieniais "Norfa" negali, nes būtų nukonkuruota rinkoje kitų prekybos tinklų. Vargu, ar visi kiti prekybininkai apsiribos laisvanoriškai, todėl specialaus įstatymo, draudžiančio ar ribojančio darbo laiką sekmadieniais priėmimas, būtų geriausia išeitis.

  "Prekybos laikas Lietuvoje turėtų būti sureguliuotas panašiai, kaip vakarų valstybėse. Ir "Norfa" pasirengusi būti šių neišvengiamų procesų smaigalyje", — sakė "Norfos mažmenos" valdybos pirmininkas Dainius Dundulis.

  Anksčiau Seime buvo pasiūlyta uždrausti mažmeninės prekybos įmonėms dirbti teikiant prekybos paslaugas kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį ir švenčių dienomis. Buvo pažymėta, kad priėmus siūlomą pataisą, būtų užtikrinta darbuotojų teisė į poilsį švenčių dienomis ir paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį bei suteikta galimybė mažmeninės prekybos įmonėse dirbantiems asmenims daugiau laiko skirti šeimai.

  Dar šia tema

  Lenkijos Seimas uždraudė prekybą sekmadieniais
  Verslo gudrybės: kaip Lenkijoje apeis draudimą prekiauti sekmadieniais
  Tegai:
  prekybos centras, Norfa, Lietuva

  Svarbiausios temos