04:15 2021 Kovo 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2028
 • RUB88.6885
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Popiežiaus Pranciškaus vizitas į Lietuvą 2018 metų rugsėjį (31)
  237

  Vatikanas paskelbė popiežiaus Pranciškaus rugsėjo pabaigoje vyksiančos kelionės į Baltijos šalis programą

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Antradienį Vatikane paskelbta galutinai suderinta popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje (rugsėjo 22-23 dienomis), Latvijoje (rugsėjo 24 dieną) ir Estijoje (rugsėjo 25 dieną) programa, teigiama "Vatican News" pranešime.

  Šventasis Tėvas valstybinį vizitą pradės Vilniuje. Šeštadienį, rugsėjo 22 dieną, 11:30, Vilniaus oro uoste vyks oficiali Popiežiaus pasitikimo ceremonija, per kurią jį pasveikins prezidentė Dalia Grybauskaitė ir jos vadovaujama valstybinė delegacija, Lietuvos bažnyčios vadovai bei maldininkai.

  Po iškilmingos ceremonijos oro uoste Popiežius atvyks į Prezidentūrą, kur įvyks dvišalis Šventojo Sosto vadovo ir Respublikos prezidentės susitikimas (12:10).

  Vėliau (12:40) prezidentė ir Popiežius Pranciškus kreipsis į Lietuvos visuomenę S. Daukanto aikštėje. Būtent ši Šventojo Tėvo kalba bus pagrindinė ir pirmoji žinia Lietuvos valstybei bei jos žmonėms. Susitikime taip pat dalyvaus šalies vadovai, dvasininkai, signatarai, diplomatai, tradicinių religinių ir tautinių bendruomenių, savivaldos atstovai, ateitininkai, skautai, šauliai, jaunimo, neįgaliųjų, labdaros ir verslo organizacijų, medikų, švietimo, mokslo, kultūros, sporto ir kitų susivienijimų nariai.

  Kaunas
  © CC BY-SA 3.0 / Diliff / Vytautas the Great Bridge from hill, Kaunas, Lithuania

  16:30 popiežius Pranciškus aplankys Aušros Vartus, o 17:30 susitiks su jaunimu Katedros aikštėje.

  Sekmadienį, rugsėjo 23 dieną, Šventasis Tėvas vyks į Kauną, kur 10:00 aukos šv. Mišias Santakos parke, o 15:00 lankysis Kauno Katedroje, kur susitiks su kunigais, vienuoliais, pašvęstaisiais ir seminaristais.

  Vėliau į Vilnių sugrįžęs Šventasis Tėvas 17:30 pasimels prie sostinės centre esančio paminklo Vilniaus geto aukoms atminti ir apsilankys Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje.

  Popiežius Pranciškus iš Vilniaus rugsėjo 24 ir 25 dienomis vyks į Latviją ir Estiją.

  Temos:
  Popiežiaus Pranciškaus vizitas į Lietuvą 2018 metų rugsėjį (31)

  Dar šia tema

  "Nulinis šou": Vakarai neužstos Lietuvos komikų, kaip kad užstojo "Pussy Riot"
  Lietuviai ruošiasi popiežiaus vizitui: greit prasidės bilietų rezervacija
  Šimašius ir Grušas nori išnaudoti popiežiaus vizitą Vilniaus reklamai
  Tegai:
  Popiežius Pranciškus, Latvija, Vatikanas, Estija, Lietuva

  Svarbiausios temos