06:46 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (383)
  61

  Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos viceprezidentas Gediminas Žižys pabrėžė, kad pacientų, kurie naudoja medicininių kanapių preparatus, gyvenimo kokybė prieš mirtį yra geresnė

  VILNIUS, rugsėjo 06 — Sputnik. Lietuvoje medicininės kanapės vis dar nėra atskiriamos nuo rekreacinių ir yra draudžiamos pagal Lietuvos Respublikos farmacijos įstatymą, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Pirmasis žingsnis buvo žengtas prieš metus, įregistravus įstatymo projektą, kurio dėka būtų galima naudoti medicinines kanapes gydymui.

  Šiandien Seime vykusioje spaudos konferencijoje Seimo narys Mykolas Majauskas teigė, kad prieš metus buvo daug valios padėti šioje salėje susirinkusiems žmonėms gauti geriausią įmanomą gydymą. Deja, kai kurie iš jų jo taip ir nesulaukė. Pasak jo, laikas suprasti, kad ligoniams ir jų artimiesiems, labiausiai laukiantiems šių įstatymo pakeitimų, laikas yra itin brangus. Kiekviena diena, paliekanti šį įstatymą biurokratinėje painiavoje, yra viena diena per daug. 

  Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos viceprezidentas Gediminas Žižys pabrėžė, kad pacientų, kurie naudoja medicininių kanapių preparatus, gyvenimo kokybė prieš mirtį yra geresnė.

  "Civilizuotos valstybės yra įteisinusios medicininių kanapių preparatus, kurie ypač naudingi sergantiems onkologiniais susirgimais. Fizinis skausmas yra dažnas, ypač, kai vėžys yra išplitęs. Gal mes irgi galime turėti vaistų, ar esame aborigenai?", – rėžė  Žižys.

  2001 metais pirmoji įteisinti gydymą medicininėmis kanapėmis ryžosi Portugalija, vėliau – Nyderlandai, Suomija, Slovėnija, Čekija, Ispanija. 2017 metais medicinines kanapes įteisino Vokietija, Graikija ir Lenkija. Lietuvoje įstatymo priėmimas įstrigo.

  Medicininės kanapės

  Medicininėmis kanapėmis gydomi onkologiniai ligoniai, sergantys išsėtine skleroze, sunkiomis epilepsijos formomis, ŽIV/AIDS, anoreksija, glaukoma, Alzhaimeriu, Parkinsono liga, potrauminiu streso sindromu,  kenčiantys lėtinius skausmus, turintys miego sutrikimų.

  Dažniausiai gydytojai kanapių produktus skiria gydyti vėžinius susirgimus. Kanapių priešuždegiminės savybės, tikima, sumažina skausmus, pykinimą, galvos svaigimą ir sukelia apetitą. Šalyse, kur medicininės kanapės yra draudžiamos, pacientams skiriami stiprūs nuskausminamieji, kurie sukelia priklausomybę.

  Lietuvoje "Nacionalinio vėžio instituto" duomenimis vėžiu serga 3% gyventojų, t. y. maždaug 100 tūkstančių gyventojų. 2016 metais Lietuvoje fiksuota 74 734 asmenys sergantys glaukoma, 19 427 sergantys epilepsija, 187 175 asmenys, kuriems diagnozuotas navikas (tame tarpe ir vėžinis) (duomenys nuo 18 metų ir vyresnių asmenų).

  Temos:
  Medicina ir sveikata (383)

  Dar šia tema

  Lietuvos paaugliai atsisako žalingų įpročių
  Vilniuje pažymėta Kanapių diena
  Marijampolės kriminalistai sulaikė kanapių augintoją
  Sulaikytas druskininkietis, miške auginantis kanapes
  Tegai:
  medicininės kanapės, onkologinės ligos

  Svarbiausios temos