20:09 2019 Kovo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  Visuomeninis transportas Kaune, archyvinė nuotrauka.

  Kaune – nemokami mokinio pažymėjimai su integruota elektroninių bilietų kortele

  © Photo: Kauno miesto savivaldybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  69 0 0

  Nemokamai pažymėjimai išduodami tų mokyklų mokiniams, kurios individualiai sudaro sutartį su "Kauno autobusais" dėl EMP personalizavimo ir elektroninio bilieto funkcijos įdiegimo

  VILNIUS, rugsėjo 06 — Sputnik. Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviai naują elektroninį mokinio pažymėjimą (EMP) su integruota viešojo transporto elektroninių bilietų kortele šįmet gali gauti nemokamai, tokią dovaną moksleiviams mokslo metų pradžios proga nusprendė įteikti Kauno miesto savivaldybė.

  Nemokamai pažymėjimai išduodami tų mokyklų mokiniams, kurios individualiai sudaro sutartį su "Kauno autobusais" dėl EMP personalizavimo ir elektroninio bilieto funkcijos įdiegimo. Jau išduota daugiau nei 8 tūkst. pažymėjimų, už mokykloms suteiktas paslaugas sumoka miesto savivaldybė. Dėl pažymėjimo moksleiviai turi kreiptis į mokyklos administraciją.

  Tiesa, jei moksleivis pames turimą pažymėjimą ir norės gauti dublikatą, jis kainuos 4 eurus.

  Elektroninį pažymėjimą su integruota elektroninio bilieto funkcija moksleiviai bilietais gali papildyti bet kuriame spaudos kioske ir kitose prekybos vietose, pažymėtose viešojo transporto ženklu. Populiariausia tarp moksleivių elektroninio bilieto rūšis – mėnesinis bilietas, su kuriuo galima važiuoti nuo mėnesio pirmos iki paskutinės dienos ir jo nereikia aktyvuoti transporte. Kitam mėnesiui bilietą pirkti reikia nuo 15 iki 31 dienos.

  EMP pildant elektroniniais bilietais internetu, būtina atsiminti, kad papildymo duomenis per 72 valandas (bet ne anksčiau kaip po 30 minučių po papildymo) reikia įrašyti autobuso ar troleibuso komposteryje prie galinių durų, kuris šone turi ertmę kortelei įkišti. Jaunesniojo amžiaus  mokiniams tam gali priteikti suaugusiojo pagalbos.

  Dieninių bendrojo lavinimo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų moksleiviai, taip pat studentai turi teisę įsigyti miesto autobuso / troleibuso bilietą su šiomis nuolaidomis:

  80 proc. – terminuotajam mėnesiniam ir aktyvuojamam bilietui;

  50 proc. – vienkartiniams bilietams (perkamiems transporte ir elektroniniams).

  Jei moksleivis autobusu ar troleibusu važiuos tik kartais, rekomenduojame EMP papildyti vienkartiniais elektroniniais bilietais, kuriems taip pat galioja 50 proc. nuolaida, kurią pildant būtina pasakyti pardavėjui. Viena kelionė su nuolaida moksleiviui tekainuos 35 cnt.

  Lengvatos negalioja važiuojant maršrutiniu taksi.

  Dar šia tema

  Mokykloms skirtas rekordinis skaičius geltonųjų mokyklinių autobusų
  Vilniaus autobusų parką papildys elektriniai ir hibridiniai autobusai
  Tegai:
  elektroniniai bilietai, moksleiviai, Kaunas

  Svarbiausios temos