08:37 2019 Gegužės 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  porfelis, archyvinė nuotrauka

  Utenos kolegijoje nustatyti daugybiniai pažeidimai

  © Sputnik / Екатерина Штукина
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  3110

  Buvęs Utenos kolegijos direktorius neteikė privačių interesų deklaracijų, buvo kolegijoje įdarbinęs savo sūnus, jis pats, pažeisdamas nustatytą tvarką, buvo įdarbintas papildomiems darbams atlikti

  VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Buvusio Utenos kolegijos direktoriaus Gintauto Bužinsko, įstaigai vadovavusio 10-metį, veikloje 2013–2018 metais nustatyta daugybė administracinių ir finansinių pažeidimų, praneša Švietimo ir mokslo ministerija.

  Ministerijai rugpjūčio mėn. atlikus Utenos kolegijos veiklos ir finansinį auditą nustatyta, kad Bužinskis nesilaikė prievolės pateikti privačių interesų deklaracijos. 2013-2017 m. kolegijoje pagal terminuotas darbo sutartis įdarbinti du direktoriaus sūnūs: vienas – dėstytojo pareigose, kitas – pagalbiniu ūkio darbininku. Pats direktorius buvo be kolegijos tarybos sprendimo papildomai įdarbintas profesoriaus pareigose ir kolegijos vykdomame projekte "Best" kaip tyrėjas.

  Direktorius pats pasirašinėjo įsakymus dėl savo komandiruočių į užsienį, 2017 metais jis vyko į 6 komandiruotes. Iš viso kolegija komandiruotėms išleido 60679 eurų, iš jų 7020 eurų panaudota direktoriaus komandiruotėms.

  Kolegijos lėšomis apmokėti 8 kolegijos darbuotojų, tarp jų ir direktoriaus, skiepai nuo erkinio encefalito, nors vykdant tiesiogines darbo funkcijas nėra tikimybės užsikrėsti infekcinėmis ligomis.

  Valstybinės kolegijos lėšomis taip pat finansuotos asmeninės direktoriaus viešinimosi paslaugos: 2589 eurai – straipsniui knygoje "Lietuvos 100–mečio vadovai", 598 eurai – biografijos publikavimui enciklopedijoje "Sėkmingiausios Lietuvos asmenybės".

  Audito metu taip pat nustatyti įvairūs su tarnybinio transporto naudojimu susiję pažeidimai. Pavyzdžiui, kolegija už remonto darbus vienai įmonei 2017 metais sumokėjo 3847 eurus, 2018 m. I pusmetį – 6030 eurų, tačiau pagal kelionės lapų duomenis, dienomis, kuriomis buvo išrašytos sąskaitos, automobilio Vilniuje, kur turėjo būti atliekami transporto priemonės remonto darbai, nebuvo. Taip pat nepateikti darbų priėmimo-perdavimo aktai.

  Be konkursų tretiesiems asmenims Utenos kolegija nuomavo nekilnojamą turtą, sutartys neregistruotos Nekilnojamojo turto registre. Pati kolegija, taip pat be konkursų, nuomojasi patalpas iš kitų juridinių asmenų.

  Bužinskas ėjo Utenos kolegijos direktoriaus pareigas 2008–2018 metais, baigęs kadenciją postą paliko. Šiuo metu jis yra pateikęs savo kandidatūrą konkursui į Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus pareigas. ŠMM perdavė šio audito išvadas Lietuvos mokslo tarybai, kuri rugsėjo 10 dieną svarstys kandidatūras ir teiks siūlymą Seimui tvirtinti.

  ŠMM auditą atliko pačios Utenos kolegijos tarybos prašymu. Taryba audito išvadas perdavė VTEK ir STT. Utenos kolegija įgaliota pateikti priemonių planą audito metu nustatytiems pažeidimams pašalinti.

  Reaguojant į darbuotojų skundus, taip pat artimiausiu metu numatoma atlikti auditą ir Alytaus kolegijoje.

  Tegai:
  privačių interesų deklaracija, direktorius, Utenos kolegija, Švietimo ir mokslo ministerija, Utena

  Svarbiausios temos