21:04 2019 Lapkričio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Klaipėda, archyvinė nuotrauka

  Dėl kvapų Klaipėdos savivaldybė kreipiasi į prokuratūrą

  CC BY-SA 2.0 / World Wide Gifts
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  39 0 0

  Pasak Klaipėdos mero, dauguma galimų taršos šaltinių yra už Klaipėdos miesto teritorijos ribų, o kontroliuojančios institucijos nėra pavaldžios Klaipėdos miesto savivaldybei, tačiau visas pasekmių spektras tenka būtent klaipėdiečiams

  VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Dėl nemalonių kvapų pietinėje miesto dalyje Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas savivaldybės vardu kreipiasi į Klaipėdos apygardos prokuratūrą prašydamas ginti viešąjį interesą.

  "Situacija blogėja pakankamai dramatiškai, o žmonių, patiriančių didžiulį gyvenimo kokybės diskomfortą skaičius yra milžiniškas, bet deja, ženklių, operatyvių ir adekvačių pokyčių nėra. Taip pat viešojoje erdvėje yra vis daugiau informacijos apie tiesioginę įtaką žmonių sveikatai. Tai jau yra riba, kurios peržengti niekam nevalia", – sako Klaipėdos meras.

  Grubliauskas aktyviai ginti savo teises bei prisijungti prie kreipimosi kviečia ir pietinės miesto dalies gyventojus.

  Anot Grubliausko, pagrindo kreipimuisi dėl pietinės miesto dalies oro taršos bei jos neigiamo poveikio gyvenamosios aplinkos kokybei, taip pat galimos žalos gyventojų psichinei ir fizinei sveikatai, duoda ir tos aplinkybės, kad dauguma galimų taršos šaltinių yra už Klaipėdos miesto teritorijos ribų, o kontroliuojančios institucijos nėra pavaldžios Klaipėdos miesto savivaldybei, tačiau visas pasekmių spektras tenka būtent klaipėdiečiams.

  Artimiausiu metu savivaldybė taip pat planuoja atlikti nepriklausomus oro taršos tyrimus. Klaipėdos universiteto mokslininkai parengė planą, pagal kurį būtų atliekami kompleksiniai matavimai gyvenamuosiuose kvartaluose pietinėje Klaipėdos dalyje, taip pat prie galimų taršos šaltinių tiek Dumpiuose, tiek Klaipėdos LEZ ir jos prieigose, leisiantys identifikuoti pietinėje miesto dalyje nemalonius kvapus sukeliančias medžiagas, jų atnešimo kryptį ir šaltinius. Matavimai būtų atliekami nepriklausomai nuo paros laiko.

  Papildomus mėginius Dumpiuose veikiančiose įmonėse šiuo metu ima bei savo išvadas dėl taršos žada pateikti ir Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldaus Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai.

  Dar šia tema

  Klaipėdiečiai už šildymą permokėjo bent po 150 eurų
  Klaipėdoje įvyko pasitarimas dėl Titovo apkaltos proceso
  Klaipėdos uostas reikalauja iš Gentvilo atlyginti žalą
  Tegai:
  oro tarša, prokuratūra, Klaipėda

  Svarbiausios temos