03:47 2019 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.6525
  Dviratininkai, archyvinė nuotrauka

  Šią savaitę startuoja Europos judumo savaitė

  Фото: Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  21 0 0

  Rugsėjo 16-22 dienomis vilniečiai bus skatinami į darbą, mokymo įstaigas ar laisvalaikio vietas vykti ne automobiliu, o dviračiais, riedučiais, paspirtukais ir kitomis alternatyviomis transporto priemonėmis

  VILNIUS, rugsėjo 10 – Sputnik. Šį sekmadienį, rugsėjo 16-ąją, sostinėje bus atidaroma Europos judumo savaitė ("European Mobility Week"), kurios metu vilniečiai skatinami pakeisti savo judėjimo mieste įpročius ir į darbą, mokymo įstaigas ar laisvalaikio vietas vykti ne automobiliu, o pasirinkta aplinkai draugiška transporto priemone, praneša Vilniaus savivaldybė.

  Vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami į Lukiškių aikštę, kuri suburs dviračiais, riedučiais, paspirtukais ir kitomis alternatyviomis priemonėmis judančius miestiečius.

  "Europos judumo savaitė yra puiki proga mesti sau iššūkį ir pabandyti po miestą keliauti kitaip nei esame įpratę – draugiškiau aplinkai, lanksčiau ir įdomiau. Šių metų iniciatyvos tema kviečia atrasti ir išbandyti įvairius judėjimo mieste būdus. O mes Europos judumo savaitės atidarymo proga kviečiame visus burtis, dalintis savo įspūdžiais su bendraminčiais, tarsi užkrėsti vieni kitus tokio judėjimo "virusu", – sako SĮ "Susisiekimo paslaugos" direktorė Modesta Gusarovienė.

  Europos judumo savaitė yra minima kasmet rugsėjo 16-22 dienomis ir skiriama tam tikrai su tvariu judėjimu susijusiai temai.

  Šiemet Europos Komisijos inicijuojamos judumo savaitės tema – „Transporto daugiarūšiškumas“, primenanti europiečiams savo judėjimui mieste išbandyti įvairias darnias transporto priemones bei derinti jas tarpusavyje. Šių metų Europos judumo savaitės šūkis – "Pasirink ir judėk" ("Mix & Move").

  Dar šia tema

  Rūdninkų gatvėje įrengtas paženklintas ir atskirtas dviračių takas
  KET siūloma nurodyti konkretų dviratininkų lenkimo atstumą

  Svarbiausios temos