10:43 2018 Lapkričio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1296
 • RUB76.3414
  Vingio parkas, archyvinė nuotrauka.

  Šeštadienį bus organizuojamos talkos šalies nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose

  © Photo: Vilniaus savivaldybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  3220

  Talkininkai rinksis rugsėjo 15 dieną, 9:30, pasirinkto parko lankytojų centre, kur bus supažindinti su šios saugomos teritorijos vertybėmis, o po to vyks į vietą

  VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Šeštadienį, rugsėjo 15-ąją, pasaulinę tvarkymosi akcijos dieną "World Cleanup Day 2018", visuomenė kviečiama į talkas šalies saugomose teritorijose – visuose nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, praneša Aplinkos ministerija.

  "Gamtosaugininkams praktiškai kiekviena diena yra tvarkymosi diena. Saugomų teritorijų darbuotojai, miškininkai nuolat prižiūri rekreacines erdves, pažintinius takus, renka atliekas. Tačiau labai svarbi ir visuomenės parama. Palaikome visas akcijas, kurios atkreipia dėmesį į gamtosaugininkų pastangas, į saugomų teritorijų vertę ir jų priežiūrą", – sako aplinkos viceministras Martynas Norbutas.

  Kiekvieno valstybinio parko direkcija yra išrinkusi po tris tvarkytinus taškus. Tokių taškų Lietuvoje iš viso bus daugiau nei šimtas. Į talką reikia registruotis. Užsiregistravusios įmonės, organizacijos, mokyklos pasirinks, ką norėtų tvarkyti, ir būsimus darbus iš anksto aptars su parko direkcija.

  Talkininkai rinksis rugsėjo 15 dieną 9:30 pasirinkto parko lankytojų centre, kur bus supažindinti su šios saugomos teritorijos vertybėmis, o po to vyks į vietą. Pirmasis tvarkytinas taškas bus saugomoje teritorijoje, kur reikės surinkti šiukšles (čia budės organizacijos "Darom" atstovas). Antrasis taškas – parko miško teritorijoje, kur bus tvarkoma rekreacinė vieta ar miško buveinė (budės Valstybinių miškų urėdijos atstovas), trečiajame teks atnaujinti rekreacinę infrastruktūrą, perdažyti suolelius ir pan. (budės parko direkcijos atstovas).

  "World Cleanup Day" – didžiausia tarptautinė tvarkymosi akcija. Jos metu šimtai milijonų savanorių visame pasaulyje surinks milijonus tonų šiukšlių. Visose šalyse vykstančios talkos bus transliuojamos BBC, "National Geographic" ir kitais pasauliniais komunikacijos kanalais.

  Kiekviena akcijoje „World Cleanup Day“ dalyvaujanti valstybė pati renkasi temą ir tvarkytinas vietas. Lietuva prie šios akcijos prisijungė organizacijos "Darom" iniciatyva. "Darom" komandai kilo mintis šią dieną mūsų šalyje skirti saugomoms teritorijoms tvarkyti. Tarp akcijos "World Cleanup Day 2018" Lietuvoje partnerių – Aplinkos ministerija, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos ir Valstybinių miškų urėdija.

  Dar šia tema

  Ketinama rekonstruoti Geležinio Vilko gatvės lietaus nuotekynę
  Lietuvos bendrovė klastojo atliekų tvarkymo dokumentus
  Seimo narys prašo STT įvertinti, kaip tvarkomi Vilniaus rajono keliai
  Komunalinių atliekų vežėjai nori stabdyti paslaugų teikimo sutartį
  Tegai:
  tvarkymas, Darom
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos