12:11 2019 Liepos 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB70.5611
  depresija

  Seimas uždraudė žiniasklaidai skelbiant apie savižudybę nurodyti jos būdą

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  58 0 0

  Seimas įtvirtino papildomas prevencines priemones Visuomenės informavimo įstatyme: uždraudė skelbti savižudybės priemones ir būdus

  VILNIUS, rugsėjo 11 – Sputnik. Antradienį Seimas priėmė Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, kad pranešant apie savižudybes ar bandymus nusižudyti negalima skelbti savižudybės ar bandymo nusižudyti motyvų, priemonių ir būdų, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Įstatymo pataisos taip pat neleidžia traktuoti savižudybės kaip tinkamo kokios nors problemos sprendimo būdo ar kaip savaime suprantamo, kasdienio fakto, vartoti savižudybes romantizuojančių apibūdinimų, rodyti savižudybės proceso ar bandančio nusižudyti, nusižudžiusio žmogaus.

  Įstatymas priimtas už balsavus 75, prieš – 9, susilaikius 23 Seimo nariams. Įstatymo pakeitimai įsigalios pasirašius prezidentei.

  Eurostst duomenimis, 2015 metais Lietuvoje buvo užregistruotas didžiausias savižudybių rodiklis ES. Lietuvoje skaičiai siekė 30 žmonių šimtui tūkstančių gyventojų. Vidutiniškai ES šis rodiklis siekia 11 savižudybių šimtui tūkstančių žmonių.

  Iš viso 2015 metais ES užregistruota 5,2 mln. mirčių, iš kurių 56,2 tūkst., arba 1,1%, buvo savižudybės. Iš jų 77% — vyrai, 31% — vyresni nei 45-60 metų amžiaus žmonės.

  Tegai:
  Seimas, žiniasklaida, savižudybė

  Svarbiausios temos