05:18 2019 Liepos 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB70.5611
  Kepsninė

  Dėl neatsargiai kūrenamos kepsninės kaimiečiui apdegė namo stogas

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  18 0 0

  Šiltą šių metų rudenį gyventojai ir toliau pramogauja gamtoje; kad pramogos nesibaigtų nelaime, ugniagesiai prašo gyventojų atsargiai kūrenti laužus ir kepsnines

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Pirmadienį, rugsėjo 10 dieną, Jonavos rajone, Turžėnų kaime, vyras šalia gyvenamojo namo bandė užkurti kepsninę, tačiau ugnis ne tik jam apdegino ranką, bet ir persimetė prie pastato, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento spaudos tarnyba.

  Ugniagesiams atskubėjus, gaisras buvo užgesintas, tačiau liepsnos pridarė nemažai materialinių nuostolių, išdegė dalis namo stogo, aprūko jo sienos.

  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet dėl neatsargaus elgesio su ugnimi kilo daugiau kaip 1600 gaisrų.

  Kaip elgtis, kad ugnis nepridarytų žalos

  Naudojantis kepsninėmis svarbiausia pasirinkti tinkamą vietą. Draudžiama kietojo kuro kepsnines ar kitokias krosneles statyti arčiau kaip 6 m nuo pastatų. Po jomis turėtų būti nedegus pagrindas. Svarbu, kad kepsninė nestovėtų ant sausos žolės. Jas statyti reikėtų ir kuo toliau nuo tvorų, medžių, krūmų, lengvai užsiliepsnojančių medžiagų. 

  šašlykas, archyvine nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Būna atvejų, kai žmonės, norėdami pasislėpti nuo vėjo ar staiga užklupusio lietaus, kepsninę pastato šalia namo, pastogėje ar dengtoje terasoje.

  Prieš kepant, jose reikia tolygiai paskirstyti žarijas. Šalia visuomet reikėtų turėti vandens liepsnai užpilti.

  Ugniagesiai perspėja atidžiau prižiūrėti žaidžiančius vaikus ir naminius gyvūnus, kad šie neprisiartintų prie zonos, kurioje stovi kepsninė. 

  Įkurti kepsninę reikėtų pavėjui, kad vėjas pūstų nuo jūsų, tuomet ir liepsna sklis į tą pusę.

  Baigus kepti šašlykus ar kepsnius, nereikėtų  kepsninės palikti be priežiūros. Būtina įsitikinti, kad nėra smilkstančių anglių ar žarijų, kurias vėjas gali vėl įpūsti. Baigę ja naudotis, pelenus suberkite į specialų metalinį konteinerį, kepsninę patraukite į saugią vietą.

  Balkonuose kepsninių kurti negalima, nes iškritusi kibirkštis gali uždegti balkoną ar net butą.

  Dar šia tema

  Dabar lietus ne kliūtis — vieša grilio zona Vingio parke
  Tegai:
  iškyla gamtoje, ugniagesiai, gaisras, Lietuva

  Svarbiausios temos