06:18 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (331)
  685

  Elektroninių cigarečių rūkymo metu didelė dalis vėžį sukeliančių cheminių junginių nusėda žmogaus organizme

  VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Elektroninių cigarečių vartojimo metu didelė dalis vėžį sukeliančių cheminių junginių nusėda plaučiuose, tokias išvadas padarė mokslininkai iš Nevados universiteto ir Dykumos tyrimo instituto, praneša portalas "EurekAlert!"

  Eksperimento metu specialistai ištyrė 12 žmonių organizmuose prieš ir po elektroninių cigarečių vartojimo aldehidų, pavojingų toksinų, kurie sukelia onkologinius susirgimus, koncentraciją.

  Mokslininkai palygino toksinų kiekį elektroninės cigaretės dūmuose ir ore, kurį eksperimento dalyviai iškvepia rūkymo metu.

  Eksperimento rezultatai parodė, kad vidutinė aldehidų koncentracija iškvepiamame ore yra pusvienuolikto karto didesnė po elektroninių cigarečių rūkymo seanso nei prieš jį.

  Taip pat mokslininkai nustatė, kad tokių pavojingų medžiagų, kaip formaldehidas, koncentracija iškvepiamame ore yra šimtus kartų mažesnė nei elektroninės cigaretės dūmuose, tai patvirtina, kad didelė šių medžiagų dalis nusėda žmogaus organizme.

  Eksperimentas pademonstravo galimą elektroninių cigarečių žalą dėl aldehidų koncentracijos jų dūmuose, padarė išvadas mokslininkai.

  Anksčiau mokslininkai pareiškė, kad elektroninių cigarečių vartojimas padidina burnos vėžio vystymosi riziką tiek pat, kaip ir paprastų cigarečių rūkymas.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (331)

  Dar šia tema

  Lenkijos nepilnamečiai negali įsigyti elektroninių cigarečių
  Patvirtintas trejų metų akcizo didinimo planas rūkalams
  Tegai:
  mokslininkai, cigaretės

  Svarbiausios temos