12:31 2019 Liepos 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB70.5611
  Gydytojas

  Teismui perduota byla dėl korupcijos Šiaulių ligoninėje

  CC0 / Pexels
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27 0 0

  Šiaulių apygardos teismui perduota nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dėl kyšininkavimo, piktnaudžiavimo ir didelės vertės turto svetimo pasisavinimo pareikšti buvusiam Šiaulių ligoninės generaliniam direktoriui

  VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Buvęs Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinis direktorius P.S. kaltinamas kyšininkavimu, piktnaudžiavimu ir didelės vertės svetimo turto pasisavinimu veikiant organizuotoje grupėje, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

  Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnų atlikto ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad Respublikinėje Šiaulių ligoninėje buvo sukurta lėšų pasisavinimo schema, kurioje dalyvavo buvęs Šiaulių ligoninės generalinis direktorius, Strateginio valdymo direktorė bei Infrastruktūros direktorius. Išsiaiškinta, kad kai kuriems ligoninės darbuotojams buvo skiriami priedai ir priemokos prie atlyginimų, tačiau juos gavę darbuotojai, vykdydami vadovų nurodymus, pastariesiems didžiąją dalį gautų pinigų atiduodavo. Taip 2010-2015 metais buvo pasisavinta daugiau nei 68 tūkstančiai eurų Šiaulių ligoninės lėšų.

  STT pareigūnai surinko duomenų ir apie tai, kad buvęs Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinis direktorius P.S. 2005-2015 metais sistemingai iš vienos individualios įmonės savininko priimdavo kyšius, kurių bendra vertė siekia daugiau nei 15 tūkstančių eurų, už pastarojo įmonei palankius sprendimus dėl patalpų nuomos ritualinėms paslaugoms teikti ir mokamo mirusiųjų kūnų pervežimo.

  Ši baudžiamoji byla atskirta iš atliekamo didelės apimties ikiteisminio tyrimo dėl piktnaudžiavimo, kyšininkavimo ir kitų nusikaltimų, pasisavinant ligoninės lėšas, neskaidriai vykdant viešuosius pirkimus ir atliekant kitus neteisėtus veiksmus.

  Ikiteisminį tyrimą organizavo ir kontroliavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento ir Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

  Dar šia tema

  Sukčiavimas Kauno ligoninėje: gydytojai reikalavo pinigų iš gimdyvių
  Į Santaros klinikų korupcijos skandalą įsivėlė SAM valdininkai
  Santaros klinikų atstovai galimai prašė 2 mln eurų už laimėjimą konkurse

  Svarbiausios temos