02:50 2019 Lapkričio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB70.6406
  Autobusas, archyvinė nuotrauka

  Panevėžyje atsinaujina viešasis transportas

  © Facebook/Vilnaius savivaldybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  30 0 0

  Naujas viešojo transporto priemones ES lėšomis šiuo metu taip pat perka Vilnius, Klaipėda bei Šiauliai, tam rengiasi ir Kaunas

  VILNIUS, rugsėjo 13 – Sputnik. Artimiausiu metu Panevėžyje bus atnajinta apie 15 proc. miesto viešojo transporto parko, tam skirta 1,92 mln. eurų iš ES sanglaudos fondo, praneša Susisiekimo ministerija.

  Planuojama įsigyti ne mažiau kaip 10 naujų ekologiškų, suslėgtomis gamtinėmis dujomis varomų autobusų. Perkami autobusai bus žemagrindžiai, juose bus vietos, pritaikytos neįgaliesiems ir specialiųjų poreikių turintiems žmonėms su vežimėliu. Autobusuose numatyta vaizdo stebėjimo sistema, vaizdinės ir garsinės keleivių informavimo priemonės, išorinis durų apšvietimas transporto priemonei sustojus ir atidarius duris. Naujuosiuose autobusuose taip pat veiks antialkoholinis variklio užraktas.

  Panevėžio viešojo transporto parką šiuo metu sudaro 67 autobusai, iš jų 52 senesni nei 15 metų. Seni dyzeliniai autobusai turi aukštus oro taršos rodiklius ir sąlyginai dideles transporto priemonių eksploatavimo sąnaudas, dėl dažnų gedimų ne visada pavyksta laikytis nustatyto eismo grafiko.

  Naujas viešojo transporto priemones ES lėšomis šiuo metu taip pat perka Vilnius, Klaipėda bei Šiauliai, tam rengiasi ir Kaunas.

  2014–2020 metų laikotarpiu penkių didžiųjų Lietuvos miestų viešojo transporto parkams atnaujinti iš viso numatoma skirti 28,69 mln. eurų ES sanglaudos fondo investicijų. Panaudojant šias lėšas, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje iš viso planuojama įsigyti daugiau kaip 100 naujų ekologiškų transporto priemonių – troleibusų ir autobusų.

  Dar šia tema

  Popiežiaus vizitui: prekyboje atsirado specialaus traukinio bilietai
  Seime kilo abejonių dėl lėšų eismo saugumui panaudojimo
  Tegai:
  viešasis transportas, Panevėžys

  Svarbiausios temos