04:04 2019 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.6525
  Vaikai, archyvinė nuotrauka.

  Mokslininkai nustatė, kad maži vaikai naudoja tuos pačius gestus kaip šimpanzės

  © Sputnik / Максим Богодвид
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  14 0 0

  Maži vaikai iki dvejų metų naudoja daugiau nei 95 proc. šimpanzėms būdingų gestų

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Šv. Andriaus universiteto mokslininkai nustatė, kad vaikai nuo vienerių iki dvejų metų naudoja 52 gestus, iš kurių daugiau kaip 95 proc. naudoja šimpanzės ir gorilos. Darbas yra paskelbtas moksliniame žurnale "Animal Cognition".

  Mokslininkai jau daugiau nei 20 metų tyrinėja primatų komunikaciją. Pirmą kartą kartu su šiais tyrinėjimais mokslininkai skyrė dėmesį mažų vaikų neverbalinių bendravimo priemonių tyrimui ir nustebo, aptikę daug panašumų.

  Šimpanzes mokslininkai stebėjo Ugandoje, jų natūralioje gyvenamojoje vietoje, vaikus — švietimo įstaigose ir namuose. Mokslininkai taip pat naudojo duomenis apie gorilų gestus, gautus anksčiau. Mokslininkai išskyrė 52 vaikų gestus. Pasirodo, 46 jų (89%) naudoja šimpanzės, o kartu su gorilomis 50 gestų (96%).

  Pavyzdžiui, tiek jaunos šimpanzės, tiek vaikai, siekdami perteikti įvairius dalykus, ploja, trepsi, apsikabina ir linguoja galvą.

  Sutapimai rodo, kad šie įgimti gestai buvo "paveldėti" iš bendro protėvio prieš 5-6 milijonus metų. Kalbant apie skirtumus, maži vaikai dažniau naudoja nurodomuosius gestus. Be to, tik vaikai linkę mosikuoti rankomis, kad pasisveikintų ar atsisveikintų.

  Dar šia tema

  Mokslininkai atskleidė laivų išnykimo Bermudų trikampyje priežastį
  Mokslininkai įvardijo teigiamą streso savybę
  Mokslininkai papasakojo apie ilgai trunkančio miego keliamą pavojų
  Tegai:
  šimpanzė, mokslas, vaikai

  Svarbiausios temos