22:46 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  1115

  Be to, ministerija siūlo metais paankstinti žemutinę amžiaus ribą

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Penktadienį krašto apsaugos ministras Raimondas Karoblis ir kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas spaudos konferencijos metu pasiūlė iki 23 metų trumpinti šaukiamųjų į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą amžiaus ribą, praneša RIA Novosti.

  Šiuo metu į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą šaukiami 19 – 26 metų vyrai, savanoriškai tapti šauktiniais kariais gali tapti 18 – 38 metų vyrai ir moterys.

  Ministerija siūlo pradėti šaukti jaunuolius į kariuomenę nuo 18 metų, bet su sąlyga, kad šauktinis baigė vidurinę mokyklą.

  "Mūsų siūlymas, kad amžius būtų nuo 18 metų su sąlyga, kad jie yra pabaigę vidurinį mokslą, ir viršutinė riba – 23 metai", – sakė Karoblis spaudos konferencijoje. 

  Pasak jo, šiais pakeitimais siekiama, kad "kuo mažiau būtų sutrikdytas civilinis gyvenimas, pavyzdžiui, tiems, kurie yra sukūrę šeimas, turi darbo vietas, verslus, daugiau yra ir išvažiuojančiųjų į užsienį".

  Be to, Krašto apsaugos ministerijos atstovai siūlo pagerinti kariuomenės tarnybų vertinimo sistemą, siekiant sustiprinti šauktinių motyvaciją. Taip pat siūloma keisti kariuomenės rezervo struktūrą. Jei Seimas priims šiuos pakeitimus, jie įsigalios 2019 metų sausio 1 dieną.

  Juknevičienė siūlo nuo 2024-ųjų privalomąją karo tarnybą iškart po mokyklos >>

  Šaukimas į Lietuvos kariuomenę buvo grąžintas 2015 metais. 2018-aisiais nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlikti bus pašaukti 3800 šauktinių. Dar 210 aukštųjų mokyklų studentų nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą galės atlikti per dalyvavimą Jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose.

  Išmokos šauktiniams
  © Sputnik /
  Išmokos šauktiniams

  Dar šia tema

  Kariuomenėje tarnybą pradėjo pirmieji 153 šių metų šauktiniai
  Pirmenybė karo prievolininkams stoti į valstybės tarnybą prieštarauja Konstitucijai
  Kaip prisiekė Kęstučio bataliono šauktiniai
  Tegai:
  šauktinis, Nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba, Krašto apsaugos ministerija (KAM)

  Svarbiausios temos