11:49 2019 Liepos 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB70.5611
  Laikrodis Kremliaus bokšte, archyvinė nuotrauka.

  Lietuva privalės apsispręsti, vasaros ar žiemos laiku gyvensime visus metus

  © Sputnik / Максим Блинов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  10740

  Po Lietuvos iniciatyvos nustoti kaitalioti laiką, Briuselis atsisakyti šio ritualo siūlo jau kitąmet

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Kitą rudenį tikriausiai jau nebereikės sukti laikrodžių rodyklių, bet Lietuva privalės apsispręsti, vasaros ar žiemos laiku gyvensime visus metus, rašo LRT.

  Laikrodis, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Po Lietuvos iniciatyvos nustoti kaitalioti laiką, Briuselis atsisakyti šio ritualo siūlo jau kitąmet. Kol sprendžia visa Europa, Lietuvoje didysis klausimas, koks ritmas – vasaros ar žiemos – bus paliktas visam laikui.

  Lietuva linksta prie vasaros, bet vyriausybės vicekancleris Deividas Matulionis sako, kad bus klausiama ekspertų ir gyventojų.

  Pasak vicekanclerio, mus laikas spaudžia apsispręsti. "Mes – emocingi žmonės, bet manau, kad kažkaip priimsim sprendimą. Bijau, kad vieni labai norės likti prie žiemos, o kiti sakys, kad reikia vasaros. Kiti sakys, kad nenorim Maskvos laike gyventi", – kalbėjo vyriausybės vicekancleris.

  Vasaros laikas Lietuvoje sutampa su Maskvos juostiniu laiku.

  Lietuvoje vasaros laikas pradėtas taikyti 1981-1989 metais. Jis buvo panaikintas 2000 metais, tačiau nuo 2003-iųjų sausio 1 dienos vėl buvo įvestas antrosios laiko juostos laikas, taikant vasaros laiką.

  Vasaros laikas kasmet įvedamas daugumoje Europos ir Šiaurės Amerikos šalių. Šios tvarkos šalininkai sako, kad ilgesni šviesūs vasaros vakarai leidžia sutaupyti energijos, skatina žmones būti lauke, mažina eismo nelaimių, nusikalstamumo riziką.

  Kritikai teigia, kad kasmetinis ritualas erzina žmones, galimi trumpalaikiai sveikatos sutrikimai, jie pasigenda akivaizdžių ekonominės naudos įrodymų.

  Dar šia tema

  Lietuva patvirtins poziciją, kad būtų taikomas nuolatinis vasaros laikas
  Lietuva siūlo sustabdyti laikrodžio rodykles
  Kodėl reikia atsisakyti laiko sukiojimo
  Tegai:
  vasaros laikas, žiemos laikas

  Svarbiausios temos