13:45 2019 Birželio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1234
 • RUB72.1432
  Pensininkė

  Lietuvoje kas dešimtas pensininkas priverstas dirbti

  © Фото: unsplash.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  11210

  Lietuviai gauna mažiausią pensiją Europos Sąjungoje, todėl pagyvenę žmonės neturi kitos išeities, kaip tik eiti dirbti

  VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos vadovė Grasilda Makarevičienė papasakojo, kad "Sodros" duomenimis Lietuvoje dirba kas dešimtas pensinio amžiaus žmogus, praneša LRT Radijas.

  Iš vyresnių nei 70 metų žmonių Lietuvoje dirba apie 12 tūkstančių, o vyresnių nei 80 — apie 700. Makarevičienės teigimu, dirbti norėtų daugiau pensininkų, tačiau jie patiria iš darbdavių diskriminaciją dėl amžiaus.

  Daliai žmonių tolesnis darbas svarbus dėl papildomų pajamų. Taip pat — dėl prasmingos veiklos.

  Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos vadovė pareiškė, kad pensininkai neturi kitos išeities, kaip tik eiti dirbti, nes jie gauna labai mažas pensijas.

  "Kad pensininkai nedirbtų, reikia gauti padorią pensiją. Mūsų šalyje pensija iš Europos Sąjungos šalių yra pati mažiausia. Išgyventi už tokią pensiją labai sudėtinga", — pasakė Makarevičienė.

  Kai kuriems žmonėms, be papildomų pajamų, svarbu imtis prasmingų veiksmų.

  Makarevičienė papasakojo, kad daugelis žmonių, kurie yra geri specialistai, labai norėtų dalintis savo žiniomis, bet dėl ​​diskriminacijos jie neturi tokios galimybės.

  Anksčiau respublikos Statistikos departamentas pranešė, kad 2017 metais apie 650 tūkstančių Lietuvos piliečių gyveno žemiau skurdo ribos.

  Daugiau nei trečdalis (33,4 proc.) tų, kurie gyvena žemiau skurdo ribos, yra vyresni nei 65 metų asmenys. Jų skaičius 5,7 proc. didesnis nei 2016 metais. Vidutinė senatvės pensija per ataskaitinį laikotarpį buvo 255,3 euro.

  Lietuvoje skurdo rizika 2017 metais buvo didžiausia Baltijos šalyse. Estijoje skurdo rizikos linija praėjusiais metais sumažėjo 0,7 balo, iki 21%, Latvijoje — padidėjo 0,3 balo, iki 22,1%.

  Šių metų kovo mėnesį Lietuvos pensininkai surengė mitingą ir pareikalavo, kad valdžia padidintų pensijas. Vyresnio amžiaus žmonės yra laikomi viena iš skurdžiausių grupių Lietuvoje.

  Dar šia tema

  Perskaičiuotos pensijos išmokamos šimtams tūkstančių senjorų
  Ministerija skelbia tris priemones pensininkų skurdui mažinti
  Premjeras žada, kad didės dirbančiųjų pajamos, pensijos, vaiko pinigai
  Parengta skaičiuoklė: kaip keisis mokesčiai ir galutinis darbo užmokestis
  Varkalis: ar pensijų reforma pateisins žmonių lūkesčius
  Tegai:
  pensininkai, pensijos, Lietuva

  Svarbiausios temos