07:35 2019 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1030
 • RUB70.3933
  Hašišo kontrabanda

  Už hašišo kontrabandą lietuvis nuteistas 14 metų nelaisvės

  © Photo: Lietuvos Respublikos prokuratūra
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  58 0 0

  Lietuvos pilietis nuteistas už tai, kad subūrė organizuotą grupę ir organizavo neteisėtą labai didelio kiekio hašišo kontrabandos gabenimą vilkikuose įrengtose įmantriose slėptuvėse

  VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Lietuvos piliečiui Ramūnui Pakutkai už ypač didelio kiekio hašišo kontrabandos organizavimą Apeliacinis teismas skyrė 14 metų laisvės atėmimo bausmę, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

  Hašišo siuntos vilkikų slėptuvėse

  Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai, remdamiesi MKT atliekamo tyrimo metu surinkta informacija, 2012 metų spalio 2 dieną Medininkų kelio poste sustabdė iš Lietuvos į Baltarusiją važiuojantį krovininį automobilį.

  Vilkiką patikrinę mobiliąją rentgeno kontrolės sistema, jo puspriekabėje pareigūnai po legaliai gabentų persikų kroviniu pastebėjo įrengtas slėptuves, kuriose buvo sudėtos įtartinos pakuotės. Padėti atidaryti slėptuvę buvo iškviesti ugniagesiai gelbėtojai su specialiąja įranga. Atidarius slėptuvę, iš jos buvo ištraukta beveik 400 kg į briketus supakuoto hašišo.

  Vieną didžiausių Lietuvoje narkotikų kontrabandos siuntų muitinės pareigūnai sulaikė 2013 metų gegužės 12 dieną Lavoriškių kelio poste. Iš Lietuvos į Baltarusiją greitai gendančius vaisius ir daržoves vežusiame vilkike rasta ypač įmantri, pneumatiniais įrenginiais valdoma slėptuvė, kurioje pareigūnai aptiko 725 kg hašišo.

  Ikiteisminį tyrimą atliko Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai. Jo metu nustatyta, kad 2012 metais Pakutka, subūręs organizuotą grupę, organizavo neteisėtą labai didelio kiekio (beveik 400 kg) narkotinių medžiagų laikymą bei jų gabenimą kontrabanda iš Ispanijos į Rusiją tranzitu per Lenkiją ir Lietuvą. Muitinės pareigūnams kontrabanda gabentą hašišo krovinį sulaikius, 2013 metais Pakutka subūrė naują organizuotą grupę labai didelio kiekio (725 kg) narkotinių medžiagų kontrabandai.

  Pakutkos bylos nagrinėjimas

  Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, 2017 metų liepą Pakutkai už ypač didelių kiekių hašišo kontrabandą ir neteisėtą disponavimą dideliu kiekiu narkotinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, skyrė 13 metų laisvės atėmimo bausmę, jo keturiems bendrininkams — Dariui Bironui, Žilvinui Nakrošiui, Donaldui Petroniui ir Rimantui Taraškevičiui skirta po 12 metų nelaisvės.

  Nesutikdami su nuosprendžiu, apeliacinius skundus teikė ir valstybinį kaltinimą byloje palaikęs prokuroras, ir nuteistieji bei jų gynėjai. Teikdamas apeliacinį skundą, Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras prašė skirti ypač didelio kiekio narkotinių medžiagų kontrabandos organizatoriui Pakutkai 17-kos metų laisvės atėmimo bausmę įvertinant tai, kad nuteistasis padarė du sunkius ir du labai sunkius nusikaltimus, veikdamas organizuotoje grupėje.

  Apeliacinis teismas atsižvelgė į prokuroro apeliaciniame skunde išdėstytus argumentus ir Pakutkos įvykdytas nusikalstamas veikas perkvalifikavo į pavienes. Teismas iš dalies patenkino prokuroro skundą ir nuteistajam sugriežtino bausmę — skyrė 14 metų laisvės atėmimo.

  Nuteistųjų ir jų gynėjų apeliacinius skundus, kuriais buvo prašoma juos išteisinti ar sušvelninti skirtas bausmes, Apeliacinis teismas atmetė.

  Šioje baudžiamojoje byloje nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleisti abiejų vilkikų vairuotojai, į Lietuvą įvežę narkotines medžiagas. Muitinės pareigūnams aptikus draudžiamus krovinius, jie buvo sulaikyti, jiems pareikšti įtarimai. Tačiau jie visiškai pripažino savo kaltę, bendradarbiavo su ikiteisminio tyrimo pareigūnais, padėdami atskleisti organizuotų grupių padarytų nusikalstamų veikų aplinkybes, todėl nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleisti.

  Dar šia tema

  Daugiau nei 305 kg hašišo gabenę verslininkai gali sėsti į kalėjimą 15 metų
  Vėl hašišas: Lietuvos muitininkai sulaikė beveik 80 kg kanapių dervos
  Klaipėdietis vežė į Lietuvą 85 kg hašišo, užvirinto metaliniuose plūguose
  Lietuvos pilietis bandė įvežti į Baltarusiją 355,5 kg hašišo
  Lietuvoje sulaikyta 1 mln eurų vertės hašišo partija
  Tegai:
  hašišas, kontrabanda, Lietuvos generalinė prokuratūra, Lietuva

  Svarbiausios temos