08:20 2019 Gruodžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7798
  Sveikas maistas, archyvinė nuotrauka.

  Pradinukų ir darželinukų valgiaraštyje – daugiau nemokamų vaisių ir daržovių

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  19

  Vaisiai, daržovės ar jų sultys ant vaikų stalo atsiras nuo spalio 1 dienos

  VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Jau daugiau kaip dešimt metų Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) rūpinasi, kad ant darželinukų ir pradinukų stalo nemokamai nuolat būtų pieno produktų, vaisių ir daržovių, rašoma ministerijos pranešime spaudai.

  Šiemet papūtus permainų vėjams pirmenybė bus teikiama vaisiams ir daržovėms.

  Pagal Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programą vaikams, lankantiems priešmokyklines ugdymo įstaigas, ir pradinukams jau nuo rugsėjo 17 dieną dalijamas geriamasis pienas ir pieno gaminiai: jogurtas, kefyras, švieži ar brandinti sūriai. Pieno gaminiai vaikams gali būti tiekiami iki 3 kartų per savaitę, iš kurių bent 2 kartus – geriamasis pienas.

  Vaisiai, daržovės ar jų sultys ant vaikų stalo atsiras nuo spalio 1 dienos. Vaikui per dieną skiriama 1 porcija, kurią sudaro vienas iš produktų: obuolys, morka, kriaušė, vaisių arba daržovių sulčių stiklinė, vaisių tyrių indelis. Produktai vaikams dalijami iki 3 kartų per savaitę.

  Atkreiptinas dėmesys, kad visi produktai, tiekiami pagal programą, turi būti ekologiški arba pagaminti pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą. Apie tai, kokie produktai vaikams bus dalijami, mokyklos pačios informuoja tėvelius.

  Net 60 proc. visų paramos lėšų, skiriamų pagal šią programą, sudaro nacionalinės lėšos. 2018-2019 mokslo metais pieno gaminių dalijimui yra skirta 2,9 mln. Eur, o vaisių ir daržovių – 1,9 mln. eurų. Svarbu tai, kad šiemet ŽŪM perskirstė programos lėšas tarp produktų grupių, vaisiams ir daržovėms skirdama papildomus 350 tūkst. eurų.

  Nustatytas lėšų limitas vienam vaikui pienui ir pieno gaminiams dalyti yra 2,09 Eur per mėnesį, o vaisiams ir daržovėms – 1,54 Eur per mėnesį.

  Visi minėtieji produktai bus dalijami iki gegužės 31 dienos.

  Dalyvavimas programoje yra savanoriškas – dalyvauti gali bet kuri ikimokyklinio ugdymo įstaiga ar švietimo įstaiga, ugdanti pradinukus. Vaikų ugdymo įstaigos ir produktų tiekėjai turi kreiptis į programą administruojančią VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrą (nuo š. m. spalio 1 dienos visas jos funkcijas perims naujoji VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra, tad bendradarbiavimas toliau vyks su ja).

  Programoje pernai dalyvavo 1595 ugdymo įstaigos, pieno produktus ir vaisius skanavo apie 237 tūkst. vaikų.

  Dar šia tema

  Greit bus pagerintas maitinimas ligoninėse ir švietimo įstaigose
  SAM paskelbė mokyklų ir darželių maitinimo reitingą
  Tegai:
  ikimokyklinio ugdymo įstaigos, mityba, vaikų darželiai

  Svarbiausios temos