19:11 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Popiežiaus Pranciškaus vizitas į Lietuvą 2018 metų rugsėjį (31)
  591

  Kauniečiai į susitikimą su popiežiumi raginami vykti būtent viešuoju transportu, be to, sekmadienį viešuoju transportu galima bus naudotis nemokamai

  VILNIUS, rugsėjo 18 – Sputnik. Šį savaitgalį į susitikimą su katalikų bažnyčios vadovu į Kauną planuoja atvykti dešimtys tūkstančių tikinčiųjų.

  Siekiant užtikrinti, jog vizitas praeitų sklandžiai, o kauniečiams kiltų kuo mažiau nepatogumų, jėgas suvienijo net kelios institucijos, kurios rūpinsis miestiečių saugumu.

  "Popiežiaus vizito metu dirbs gausios policijos pajėgos, kurias papildys pareigūnai iš kitų apskričių, rezerviniai pareigūnai, Mykolo Riomerio universiteto studentai. Užtikrinsime kauniečių ir miesto svečių saugumą be viešąją tvarką viso vizito metu", – pabrėžė  Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotas Darius Pliavga.

  Pasak Kauno arkivyskupijos atstovės Vaidos Spangelevičūtės-Kneižienės, šiandien išdalinta daugiau nei 90 tūkstančių kvietimų į Santakos parke vyksiančias šv. Mišias. Tikslus skaičius tikinčiųjų paaiškės tik sekmadienį.

  "Tai istorinis įvykis tiek bažnyčiai, tiek valstybei. Sekmadienį į susitikimą su popiežiumi bus galima ateiti jau nuo 5 valandos ryte. Galima su savimi neštis kėdutę, maisto, vandens, taip pat nepamirškite lietpalčių", – patarimus dalino Kneižienė.

  Nemokamas viešasis transportas

  Sekmadienį, rugsėjo 23 dieną, viešuoju transportu kauniečiai galės naudotis nemokamai. Dėl popiežiaus vizito į miesto gatves išvažiuos papildomi autobusai ir troleibusai, kurie važiuos 5-10 minučių intervalu.

  "Nuo šeštadienio 22:00 iki pat sekmadienio vakaro mieste kursuos 10 specialių maršrutų, pažymėtų raide "P", o viešasis transportas nesustodamas važiuos tiek dieną, tiek naktį. Tokiu būdu užtikrinsime, jog į Santakos parką visi galėtų atvykti sklandžiai ir laiku", – sakė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vilius Šiliauskas.

  Kauniečiai  į miesto centrą raginami vykti būtent viešuoju transportu, automobilius paliekant namuose. Miesto svečiams rekomenduojame palikti automobilius specialiai tam skirtose parkavimo vietose atokiau nuo miesto centro.

  Kur palikti automobilius?

  Iš kitų miestų atvykstančių vairuotojų automobilius prašoma palikti atokiau nuo Kauno centro esančiuose mikrorajonuose.

  "Tam tiks ir prekybos centro "Mega" aikštelė, ar Aleksandro Stulginskio universiteto miestelis. Pagrindinė parkavimo vieta bus S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas. Esant tinkamoms oro sąlygoms čia galės tilpti apie 30 tūkstančių automobilių", – patarimus vairuotojams skyrė Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

  Popiežius Pranciškus, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Имедашвили

  Pasistatę automobilius aerodromo teritorijoje žmonės į Santakos parką pėsčiomis per Veiverių ar V. Čepinskio gatves galės nueiti per 15-25 minutes.

  Kero teigimu, nuo Alytaus ir Marijampolės atvykstantiems žmonėms rekomenduojama automobilius statyti prie A. Stulginskio universiteto. Nuo Vilniaus ar Klaipėdos atvažiuojantys savo transporto priemones turėtų palikti prekybos centro "Mega" aikštelėje arba Šilainiuose.

  Tiek iš A. Stulginskio universiteto, tiek iš "Megos" kas 5 – 10 min. važiuos specialių maršrutų autobusai.

  Centre – eismo apribolimas

  Jau rugsėjo 22 dieną, šeštadienį, senamiestyje budės gausios policijos pajėgos, kurios blokuos automobilių įvažiavimą į senamiestį nuo 8:00 iki rugsėjo 23 dienos, 17:00. Tuo metu čia įvažiuoti negalės nei gyventojai, nei aptarnaujantis transportas – automobiliai bus tik išleidžiami.

  "Nei taksi, nei pavėžėjimo paslaugas teikiantys vairuotojai nebus įleidžiami į saugomą senamiesčio perimetrą. Senamiesčio gyventojai su automobiliais turės galimybę išvykti iš namų, tačiau atgal bus įleidžiami tik pasibaigus vizitui – sekmadienio pavakarę", – Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos vadas Ramūnas Kemzūra.

  Rugsėjo 22 dieną, šeštadienį, nuo 23:00, policijos pareigūnai budės Savanorių prospekte. Eismo ribojimai didžiausioje miesto gatvėje vyks keliais etapais, kuomet numatoma popiežiaus kortežo kelionė link Santakos parko, sekmadienį iš ryto bei popiežiaus kelionė iš Kauno apie 16 valandą.

  Ограничение движения в Каунасе
  Eismo ribojimai Kaune

  Popiežius Pranciškus Lietuvoje

  Šventasis Tėvas valstybinį vizitą pradės Vilniuje. Šeštadienį, rugsėjo 22 dieną, 11:30, Vilniaus oro uoste vyks oficiali popiežiaus pasitikimo ceremonija. Po ceremonijos popiežius atvyks į Prezidentūrą. Vėliau (12:40) prezidentė ir popiežius Pranciškus kreipsis į Lietuvos visuomenę S. Daukanto aikštėje. 16:30 popiežius Pranciškus aplankys Aušros Vartus, o 17:30 susitiks su jaunimu Katedros aikštėje.

  Sekmadienį, rugsėjo 23 dieną, Šventasis Tėvas iš Vilniaus atvyks į Kauną, kur 10:00 aukos šv. Mišias Santakos parke, o 15:00 lankysis Kauno Katedroje, kur susitiks su kunigais, vienuoliais, pašvęstaisiais ir seminaristais.

  Vėliau į Vilnių sugrįžęs Šventasis Tėvas 17:30 pasimels prie sostinės centre esančio paminklo Vilniaus geto aukoms atminti ir apsilankys Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje.

  Popiežius Pranciškus iš Vilniaus rugsėjo 24 ir 25 dienomis vyks į Latviją ir Estiją.

  Temos:
  Popiežiaus Pranciškaus vizitas į Lietuvą 2018 metų rugsėjį (31)
  Tegai:
  Popiežius Pranciškus, Kaunas

  Svarbiausios temos