07:58 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Valstybinė miškų urėdija vienam mėnesiui privalės nutraukti vykdomus ir planuojamus miško kirtimus Labanoro regioniniame parke ir peržiūrėti šių kirtimų planavimo procedūras

  VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Aplinkos ministras Kęstutis Navickas pranešė, kad kilus visuomenės susirūpinimui dėl kertamos Labanoro girios, šioje saugomoje teritorijoje esančiuose valstybiniuose miškuose vieną mėnesį nebus vykdomi jokie kirtimai, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime žiniasklaidai. 

  Ministro žodžiais, vieno mėnesio pertrauka yra būtina, siekiant iš naujo peržiūrėti miško kirtimų planus – pirmiausia todėl, kad būtų išsaugoti biologinei įvairovei svarbūs miškų plotai. Taip pat būtina įvertinti, pasak Kęstučio Navicko, ar ligšiolinė ūkinė veikla Labanoro girioje nebuvo vykdoma pažeidžiant galiojančią tvarką. 

  Valstybinė miškų urėdija vienam mėnesiui privalės nutraukti vykdomus ir planuojamus miško kirtimus Labanoro regioniniame parke ir peržiūrėti šių kirtimų planavimo procedūras. Valstybinei miškų tarnybai pavesta per šį laikotarpį patikrinti, kaip laikomasi miško kirtimo taisyklių. 

  Vakar Labanoro girioje stebėjęs vykdomus miško kirtimus, ministras pabrėžė, kad būtina daugiau dėmesio skirti planavimo procedūroms – kertamos biržės negali tapti vienu dideliu iškirstu lauku. Būtina įvesti ir "saugiklių" sistemą, kad vertingiausi miško plotai būtų išsaugoti.

  Miškai Europos Sąjungos teritorijoje
  © Sputnik /
  Miškai Europos Sąjungos teritorijoje

  Aplinkos ministerija sieks dvigubai padidinti saugomų ir vertingų miškų apsaugą šalies saugomose teritorijose, jose griežčiau reguliuojant ūkinę veiklą. 

  Dar šia tema

  Miško vagių patirti nuostoliai didesni už galimą naudą
  Pareigūnai ragina miškų lankytojus neprarasti budrumo
  Aplinkos ministerija: miškų ūkiui nereikia 156 buhalterių
  Tegai:
  Lietuvos valstybiniai miškai, Aplinkos ministerija

  Svarbiausios temos