10:53 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Lietuvos ūkininkų ganyklose siautėja vilkai; ūkininkai tūkstančiais eurų skaičiuoja nuostolius, o medžiotojai siūlo mažinti vilkų populiaciją, leidžiant jų sumedžioti daugiau

  VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Seimo "Tvarkos ir teisingumo" frakcijos seniūnas Vytautas Kamblevičius Kaimo reikalų komiteto posėdyje pasiūlė didinti vilkų sumedžiojimo limitą jau šiam medžioklės sezonui ir pasiekė, kad rugsėjo 26 dieną  komiteto posėdyje šis klausimas būtų svarstomas kaip prioritetinis, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Kamblevičius teigė, kad ūkininkams vilkų daroma žala privalo būti ne tik tinkamai atlyginta, bet taip pat reikia siekti peržiūrėti nustatytas vilkų sumedžiojimo kvotas, kurios nebeatitinka šių dienų realijų.

  "Tiek mane, tiek ir kitus Seimo narius pasiekia signalai iš įvairių regionų ūkininkų ir vilkų bijančių kaimų gyventojų. Žmonės bijo išleisti savo vaikus vakare į kiemą, nes vilkų priviso tiek, kad jie suka ratus ne tik aplink ūkininkų gyvulius, bet ir aplink kaimus ar vienkiemius", — pasakė Seimo narys.

  Frakcijos vadovas pabrėžė, kad vilkų sumedžiojimo limito didinimas yra nepavėluotas ir viliasi, kad bus padidintas artimiausiomis dienomis.

  "Turbūt dauguma matėme žiauriai nukankintas avis, kurias dar gyvas žmonių akivaizdoje draskė vilkai. Vaizdas ne tik kraupus, bet ir šokiruojantis, nes vilkų jau tiek daug, kad jie nebebijo žmogaus. Ačiū Dievui, dar neturime žmonių aukų. Prieita iki to, kad vilkų gynėjai plėšrūno gyvybę vertina labiau nei vaiko. Vilkų sumedžiojimo limito didinimas yra būtinas, todėl ir inicijuoju skubų šio klausimo įtraukimą į artimiausią Kaimo reikalų komiteto darbotvarkę", — pabrėžė Kamblevičius.

  Ūkininkai tūkstančiais eurų skaičiuoja nuostolius

  Ūkininkų ganyklose  ir toliau siautėja vilkai. Alytaus rajone vien rugsėjį vilkai išpjovė apie 50 naminių gyvulių, Varėnos — per 20. Patirtus nuostolius ūkininkai skaičiuoja tūkstančiais eurų.

  Vietiniai ūkininkai vilkams gąsdinti naudoja įvairias priemones, tačiau, pasak jų, niekaip negali apsisaugoti. Šie plėšrūnai moka prieiti, prasikasti, peršokti, pripranta prie vėliavėlių ir nebijo jų.

  Kiek Lietuvos miškuose gyvena pilkųjų vilkų, tiksliai niekas nesuskaičiavo. Medžiotojai pažymi, kad vilkų populiacija auga ir ragina leisti sumažinti jų kiekį.

  Pernai Lietuvos miškuose buvo leidžiama sumedžioti 60 vilkų. Šiemet planuojama  leisti sumedžioti 110 vilkų. Tačiau Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Varėnos skyriaus pirmininkas Rolandas Micevičius pažymi, kad šis skaičius neišspręs problemos, kadangi šalies miškuose vilkų yra arti tūkstančio ar net šiek tiek daugiau.

  Pasak Micevičiaus, pastarajį dešimtmetį vilkai buvo medžiojami pakankamai mažai dėl nustatyto limito ir jų padaugėjo, jie pradėjo lįsti iš miško ir daryti žalą, nes nejautė spaudimo iš medžiotojų.

  Kaimyninėje Lenkijoje vilkų medžioklė išvis uždrausta, Latvijoje kasmet leidžiama sumedžioti nuo 250 iki 300  plėšrūnų.

  Dar šia tema

  Dėl AKM ūkininkai gaus paramą kitų rūšių gyvūnams įsigyti
  Tegai:
  ūkininkai, medžioklės sezonas, vilkai, Seimas, Lietuva

  Svarbiausios temos