03:52 2019 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Bendrasis pagalbos centras (BPC), archyvinė nuotrauka

  Nuo 2020 metų greitąją galima bus iškviesti tik numeriu 112

  © Photo
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  26 0 0

  Vyriausybė pritarė LR Vidaus reikalų ministerijos parengtam ir suderintam Bendrojo pagalbos centro modernizavimo planui – 2020 metais liks tik vienas pagalbos numeris

  VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Vyriausybė trečiadienį nusprendė pasiūlyti Seimui priimti įstatymą, kad 2020 metais Lietuvoje liktų vienas pagalbos numeris — 112, rašo Vyriausybės kanceliarija.

  Pagal numatytą ir etapais vykdomą planą numatoma modernizuoti Bendrojo pagalbos centro (BPC) įrangą, sukurti aiškius tarnybų bendradarbiavimo algoritmus. Taip pat planuojama, kad skubią pagalbą bus galima iškviesti vienu numeriu — 112.

  Šiuo metu greitąją medicinos pagalbą galima kviesti ir numeriais 03, 033, 103. Dabar veikiantį atskirą greitosios pagalbos iškvietimo numerį pakeistų medicinos konsultacijų linija.

  "Sutarėme su Sveikatos apsaugos ministerija, kad turi atsirasti atskira linija, kuria būtų teikiamos medicininės konsultacijos. Panaši konsultacijų linija ypač pasiteisino policijoje", – aiškina vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

  Siekiant efektyvesnio, kokybiškesnio ir ekonomiškesnio BPC ir pagalbos tarnybų bendradarbiavimo, bus peržiūrėtas ir naujai nustatytas BPC ir visų pagalbos tarnybų operatyvios sąveikos mechanizmas, sąlygos bei bendradarbiavimo ypatumai, priimant pranešimus apie pagalbos poreikį, juos perduodant pagalbos tarnybų pajėgoms ir vykdant jų valdymą. Informacijos perdavimas iš BPC į tarnybas sutrumpėtų apie 20-60 sekundžių.

  Sudarius aiškų algoritmą, prie sistemos atsiras galimybė jungtis ir kitoms tarnyboms — Valstybės sienos apsaugos tarnybai, savivaldybių viešosios tvarkos skyriams.

  Optimizavus dabar tarnybų naudojamas skirtingas IT sistemas, pasirinkus vieningą modelį, sumažės aptarnavimo ir reikalingo nuolatinio atnaujinimo kaštai.

  Taip pat numatoma didinti BPC operatorių darbo užmokesčio fondą, į dispečerines pritraukti dirbti didelę patirtį turinčius į ankstyvą pensiją išėjusius pareigūnus.

  Anksčiau Vidaus reikalų ministerija siūlė apskritai naikinti greitosios numerį, tačiau sulaukė smarkaus pasipriešinimo iš greitosios medicinos pagalbos dispečerinių.

  Dar šia tema

  Lietuvoje veiks specialus pagalbos tinklas su defibriliatoriais
  Specialistai primena, ką būtina žinoti apie slaugos paslaugas
  Seimas svarstys, kaip užkirsti kelią patekti į rinką falsifikuotiems vaistams
  Tegai:
  skubios pagalbos numeris, Vidaus reikalų ministerija (VRM)

  Svarbiausios temos