05:34 2019 Birželio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1234
 • RUB72.1432
  Kinder šokoladas, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje uždrausta prekiauti šokoladu "Kinder" iš Lenkijos

  © Photo: Depositphotos StudioRN
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  238 0 0

  Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute tirtame šokolado "Kinder" mėginyje nustatyti pašalinis kvapas ir skonis, primenantis muilą

  VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Iš rinkos surenkama šokoladų "Kinder" iš Lenkijos partija, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Saldumynuose nustatytas pašalinis kvapas ir skonis.

  Tyrimas pradėtas, gavus vartotojo skundą dėl šokolado "Kinder", kurio skonis priminė muilą. Atlikus neplaninį patikrinimą prekybos vietoje atrinkti šokoladų "Kinder" (partijos (LO87HG- —1A, supakuoti dėžutėse po 12 vnt., kilmės šalis Lenkija, tinkamumo vartoti terminas iki 2018-11-08, tiekėjas UAB "Eugesta" Kibirkšties g. 8, Vilnius) mėginiai.

  Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute tirtame šokolado "Kinder" mėginyje nustatyti organoleptiniai neatitikimai – pašalinis kvapas ir skonis, primenantis muilą.

  Tyrimo metu išsiaiškinta, kad šiuos saldumynus Lietuvos rinkoje išplatino įmonė UAB "Eugesta". Iš tiekėjo "Ferrero Polska Commercial" (Lenkija) iš viso buvo gauta 14400 vnt. po 150 g (12 x 12,5 g) šokolado "Kinder".

  Prekyba nesaugiais saldumynais uždrausta, įvežusi įmonė įpareigota surinkti juos iš rinkos. Vartotojai, įsigiję minėtos partijos saldumynų, gali juos grąžinti į prekybos vietas.

  Dar šia tema

  VMVT neleido realizuoti daugiau kaip 370 t netinkamų maisto produktų ir pašarų
  Lenkija eksportavo į Lietuvą užkrėstas šaldytas daržoves
  Lazdijų rajone uždarytas nelegalus mėsos perdirbimo cechas
  Šiauliuose buvo prekiaujama traumuotomis žuvimis
  Tegai:
  šokoladas, Lenkija, maistas, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

  Svarbiausios temos