03:27 2019 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Šildymas, archyvinė nuotrauka

  Vilnius visiškai nepasiruošęs šildymo sezonui

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  28 0 0

  VŠT duomenimis, šįmet naujam šildymo sezonui yra paruošta mažiau kaip trečdalis visų sostinės pastatų, įskaitant ir gyvenamuosius daugiabučius namus, kuriems bendrovė tiekia paslaugas

  VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) atkreipia dėmesį, kad pareigą tinkamai pasiruošti naujam šildymo sezonui turi ne tik centralizuotos šilumos tiekėjas, bet ir vartotojai. Pastatų valdytojai ir administratoriai kasmet iki rugsėjo vidurio turi atlikti pastatuose įrengtų šilumos punktų ir vidaus sistemų būtinus pasirengimo bei remonto darbus, kurie garantuotų patikimą jų funkcionavimą šaltuoju metų laiku. VŠT duomenimis, šįmet naujam šildymo sezonui yra paruošta mažiau kaip trečdalis visų sostinės pastatų, įskaitant ir gyvenamuosius daugiabučius namus, kuriems bendrovė tiekia paslaugas, rašoma VŠT pranešime žiniasklaidai.

  ''Šiandien, spręsdami iš turimos informacijos, galime teigti, kad tik apie 7 proc. (iš 7186 tik 482) sostinės pastatuose įrengtų šilumos punktų jau yra paruošti naujam šildymo sezonui. Ši situacija kelia nerimą, nes lauko oro temperatūra netrukus gali gerokai pasikeisti ir atsiras natūralus poreikis pradėti šildyti pastatus", – sako VŠT Klientų aptarnavimo departamento direktoriaus Vilmantas Markevičius.

  Jo teigimu, tinkamas pastatų šilumos punktų ir vidaus sistemų parengimas šildymo sezonui yra labai svarbus šilumos vartotojams, nes nuo to priklauso šių įrenginių ir sistemų patikimumas žiemos metu.

  Elektrinė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  VŠT Perdavimo tinklo departamento vadovo Algimanto Sadausko teigimu, šilumos punktų įrenginiai tiesiogiai arba netiesiogiai yra susiję ir su centralizuoto šilumos tiekimo tinklų įrenginiais. Šilumokaičių sandarumas susijęs su termofikacinio vandens arba karšto vandens kokybe, o šilumokaičių švarumas turi įtakos jų eksploatavimo efektyvumui – nešvaistoma energija, ilgesnis siurblių ir šilumokaičių eksploatavimo trukmė.

  Sadauskas pastebi, kad dar labai mažai pastato savininkų ir gyventojų domisi bei analizuoja šilumos energijos suvartojimo duomenis ir kiek šie duomenys yra susiję su technine pastatų ir juose įrengtų šilumos punktų bei sistemų būkle.

  Pagal VŠT duomenis, pastaraisiais metais šildymo sezonas sostinėje buvo pradėtas spalio pradžioje: 2015 m. – spalio 8 d., 2016 m. – spalio 6 d., 2017 m. – spalio 5 d. Naują šildymo sezoną sostinėje pradedamas tuomet, kai pagal Lietuvos meteorologų skelbiamus duomenis tris paras iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra bus žemesnė už +10°C.

  Klaipėdiečiai už šildymą permokėjo bent po 150 eurų >>

  Pasak VŠT atstovų, jei pastato prižiūrėtojai patvirtina, kad pastatas yra paruoštas šildymo sezonui ir gyventojai arba pastato valdytojas praneša, jog  šildymą norėtų pradėti anksčiau, į šiuos poreikius bendrovė gali atsižvelgti ir šildymą pradėti suderintu laiku. Šilumos vartotojai, kurių šilumos punktai yra prijungti pagal nepriklausomą prijungimo schemą, turi teisę patys nuspręsti dėl savo pastatų šildymo pradžios ir pabaigos, nepažeisdami teisės aktuose nustatytų higienos normų. Šilumos punktai, prijungti pagal priklausomą schemą, gali būti pradėti šildyti tik savivaldybei paskelbus apie šildymo sezono pradžią. 

  Dar šia tema

  Vilniečiai gali atsisakyti šildymo, nelaukdami sezono pabaigos
  Daugiaubučių renovacija padeda sutaupyti beveik iki 90% šilumos
  Kodėl brangsta šiluma Vilniuje
  Aplinkos ministras ketina uždrausti kūrenimą kietuoju kuru
  Tegai:
  šildymo sezonas, Vilnius

  Svarbiausios temos