06:13 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Lietuvos gyventojai, aktyviai besinaudojantys elektroniniu parašu su 2009-2012 metais išduotomis seno pavyzdžio asmens tapatybės kortelėmis, prašomi kreiptis į migracijos tarnybą, kur jiems bus išduoti modernesni elektroninio parašo įtaisai

  VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Penkiems tūkstančiams vartotojų Lietuvoje bus išduodami nauji elektroninio parašo įtaisai, kadangi 2009-2012 metais išduotose asmens tapatybės kortelėse integruoti elektroninio parašo įtaisai teoriškai esą pažeidžiami, nes technologiškai pasenę, praneša Vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  "Asmens dokumentai išduodami 10-čiai metų. Technologijų pažangos amžiuje toks laikotarpis elektroninėms ar kompiuterinėms sistemoms yra itin didelis. Nenuostabu, kad kai kurias technologijas tenka keisti naujomis", — aiškina vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

  Aktyviai elektroninį parašą naudojančių asmenų, turinčių 2009-2012 metais išduotą asmens tapatybės kortelę su integruotu elektroninio parašo įtaisu, yra apie penkis tūkstančius. Tai sudaro beveik 0,8 proc. visų tuo laikotarpiu išduotų asmens tapatybės kortelių.  

  Atkreiptinas dėmesys, kad pačių asmens tapatybės kortelių, kaip asmens dokumentų, patikimumui technologinė elektroninio parašo lusto senatvė neturi jokios įtakos. 

  "Atsižvelgiant į spartų technologijų tobulėjimą, ketiname pradėti diskusiją dėl galimybės asmens tapatybės korteles keisti dažniau, pavyzdžiui, estai šiuos dokumentus keičia kas penkerius metus", — sakė vidaus reikalų ministras. 

  Anot ministro, nuo pat 2009-ųjų nėra žinoma nė vieno atvejo, kada būtų buvę suabejota elektroninio parašo, sukurto naudojant asmens tapatybės kortelę, tikrumu, todėl galimas elektroninio parašo įtaiso pažeidžiamumas yra labiau teorinis. Be to, bet kokį manipuliavimą elektroniniais dokumentais gana paprasta susekti, o piktavališka veikla būtų vertinama kaip ir ranka rašyto parašo padirbimas, tai yra dokumentų klastojimas, sukčiavimas. Šių veikų padarymas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.

  Asmenys, aktyviai besinaudojantys elektroniniu parašu su 2009-2012 metais išduotomis seno pavyzdžio asmens tapatybės kortelėmis, prašomi kreiptis į artimiausią migracijos tarnybą, kur jiems bus išduoti modernesni elektroninio parašo įtaisai. 

  Dar šia tema

  Lietuvos bankas blokuoja internetu nelegaliai teikiamas finansines paslaugas
  Policija: nuo liepos 25-osios bus blokuojami vogti telefonai
  Vilniečiai visą kelionę viešuoju transportu galės apmokėti programėlėje "Trafi"
  Tegai:
  asmens tapatybės kortelė, elektroninio parašo įtaisas, Lietuva

  Svarbiausios temos