02:47 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1016
 • RUB77.9343
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Popiežiaus Pranciškaus vizitas į Lietuvą 2018 metų rugsėjį (31)
  63

  Savo kalboje Šventasis Tėvas net pacitavo Tautišką giesmę ir tikino, kad Katalikų Bažnyčia negailės pastangų padėti Lietuvai tapti bendrystės ir vilties tiltu

  VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Šeštadienį į Vilnių atvykęs popiežius Pranciškus, kalbėdamas Lietuvos žmonėms iš Daukanto aikštės, paragino Lietuvą būti atvira, suprantančia ir tapti "tiltu tarp Rytų ir Vakarų Europos".

  Popiežiaus teigimu, žvelgdami į šių dienų pasaulį, kai girdėti vis daugiau balsų, kurie, pasinaudodami nesaugumu ar kylančiais konfliktais, sėja susiskaldymą ir susipriešinimą ar tvirtina, kad saugumą užtikrinsime ir savo kultūrą išsaugosime tik bandydami atsikratyti kitais, juos sutrypti ar išguiti, jūs, lietuviai, turite tarti savo žodį: "Priimti skirtumus".

  "Megzdami dialogą, būdami atviri ir supratingi, galite tapti tiltu tarp Rytų ir Vakarų Europos", – pridūrė jis.

  Be to, popiežius priminė, kad Lietuva visoje savo istorijoje sugebėjo atpažinti ir priimti skirtingų tautybių ir religijų žmones.

  Katalikų bažnyčios vadovas kalbėjo, kad per visą savo istoriją Lietuva sugebėjo priglausti, suburti ir priimti įvairiausių tautybių ir religijų žmones. Jis dėstė, kad mūsų šalies žemėse namus sau rasdavo visi: lietuviai, totoriai, lenkai, rusai, baltarusiai, ukrainiečiai, armėnai ir vokiečiai, katalikai, stačiatikiai, protestantai, sentikiai, musulmonai ir žydai.

  "Semdamiesi stiprybės iš praeities, iš naujo atrandate tas šaknis ir atgaivinate tai, kuo esate išskirtiniai ir saviti, tai, kas Jūsų valstybei padėjo augti ir nepalūžti: toleranciją, svetingumą, pagarbą ir solidarumą", – kalbėjo Šventasis Tėvas.

  Popiežiaus teigimu, šia prasme semtis jėgų iš praeities reiškia skirti ypatingą dėmesį jaunimui, kuris yra ne tik valstybės ateitis, bet ir dabartis, jei tik sugebės neprarasti ryšio su tautos šaknimis. Anot Šventojo Tėvo, tauta, kurioje jaunimui pakanka vietos augti ir dirbti, padės jauniems žmonėms jaustis svarbiems, audžiant socialinį ir bendruomeninį audinį.

  "Taip visi galės su viltimi žvelgti į ateitį. Lietuva, apie kurią jie svajoja, priklausys nuo nenuilstančių pastangų skatinti tokią politiką, kuri jaunus žmones ragintų aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime", — sakė popiežius Pranciškus.

  Šeštadienio rytą su dviejų dienų vizitu į Vilnių atvyko popiežius Pranciškus. Po to jis keliaus į Latviją ir Estiją. Ši kelionė į Baltijos šalis yra pirmoji dabartiniam popiežiui. Prieš jį 1993 metais su istoriniu vizitu buvo atvykęs  popiežius Jonas Paulius II.

  Temos:
  Popiežiaus Pranciškaus vizitas į Lietuvą 2018 metų rugsėjį (31)
  Tegai:
  Popiežius Pranciškus

  Svarbiausios temos