17:40 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Žydų bendruomenė Lietuvoje (61)
  53

  Šiandien jau 75-eri metai, kaip buvo likviduotas Didysis Vilniaus getas, kuriame per prievartą buvo apgyvendinta apie 50 000 žydų

  VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Rūdninkų skvere iš atminties akmenėlių išdėliota Dovydo žvaigždė, primenanti apie didžiulę netektį – šiandien minima Lietuvos žydų genocido atminimo diena ir 75-erių metų Vilniaus geto likvidavimo sukaktis.

  Символическая звезда Давида, выложенная на месте вильнюсского гетто
  Dovydo žvaigždė Rūdninkų skvere

  Vilniečiai ir pasaulio žydų bendruomenės nariai sunešė po akmenuką už kiekvieną auką genocide.

  "Šiandien aš, kartu su žydų bendruomene, kaip Vilniaus meras dedu akmenį kaip amžinybės simbolį, pagerbiant bendrapiliečius, kurie buvo nužudyti. Lai šis akmuo būna pagarbos ženklas išrinktosios Dievo tautos tradicijai Vilniuje. Jaučiu didelį įsipareigojimą puoselėti žydų tautos atminimo paveldą ir ateitį mūsų mieste", – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

  Minėjime dalyvavo Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky, Vilniaus žydų bendruomenės pirmininkas Simonas Gurevičius, Pasaulio žydų kongreso Izraelyje Vykdomojo komiteto narys p. Moshe Ben Atar.

  "Dėkoju Vilniaus savivaldybei ir vilniečiams už atminties iniciatyvą. Svarbu, kad Holokausto liudijimas nebūtų nesunkiai išmokstama pamoka, bet principinis supratimas – tai niekada neturi pasikartoti. Nuoširdžiai dėkoju Oskaro Koršunovo studentams. Jaunų žmonių neabejingumas Holokausto kančiai išties jaudina. Svarbu, kad jaunų žmonių lūpomis prabils 15–mečio geto kalinio liudijimas", – sakė Kukliansky.

  Minėjimo metu Lietuvos muzikos ir teatro akademijos antro vaidybos kurso studentai skaitė jaunojo Vilniaus geto kalinio ir metraštininko, Icchoko Rudaševskio, dienoraščius.

  Pasaulio žydų kongreso Izraelyje Vykdomojo komiteto narys p. Moshe Ben Atar priminė žydų kančią, giliai įsirėžusią į kolektyvinę atmintį – siaubingus įvykius Paneriuose ir Vilniaus gete, ir priminė apie Vilnių kaip Šiaurės Jeruzalę – svarbią mokslo, kūrybingumo bei pamaldumo vietą, išlikusią žydų atmintyje, bei vieną šviesiausių žmonių – Vilniaus Gaoną.

  Šiandien jau 75-eri metai, kaip buvo likviduotas Didysis Vilniaus getas, kuriame per prievartą buvo apgyvendinta apie 50 000 žydų. Didžioji Vilniaus geto kalinių dalis buvo brutaliai nužudyta Panerių miške. Iki 1941-ųjų beveik trečdalis visų Vilniaus miesto gyventojų buvo žydai, Vilnius buvo tapęs Rytų Europos žydų kultūros centru.

  Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje
  © Sputnik /
  Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje
  Temos:
  Žydų bendruomenė Lietuvoje (61)

  Dar šia tema

  Į popiežiaus mišias Kaune susirinko daugiau nei 100 tūkst. tikinčiųjų
  Popiežius Pranciškus ragina Lietuvą "tapti tiltu tarp Vakarų ir Rytų Europos"
  Ką sakė Grybauskaitė ir popiežius Pranciškus Daukanto aikštėje
  Tegai:
  Dovydo žvaigždė, Vilnius

  Svarbiausios temos