03:27 2019 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Liftas pažeminėje parėjoje, archyvinė nuotrauka

  Vilniaus požeminėse perėjose veikia 8 atnaujinti liftai

  © Photo: facebook / Vilniaus miesto savivaldybė / S.Ziura
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  23 0 0

  Vilniaus miesto savivaldybė liftams įrengti ir remontuoti šiemet skyrė beveik 200 tūkstančių eurų

  VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Vilniaus savivaldybė, norėdama palengvinti neįgaliųjų judėjimą, tėvelių su vežimėliais ir senyvo amžiaus vilniečių keliones perėjomis sutvarkė 6 keltuvus požeminėse miesto perėjose, rašoma pranešime žiniasklaidai.

  Keturi keltuvai jau veikia prie prekybos centro "Panorama" Saltoniškių ir T. Narbuto gatvių sankryžoje ir du prie prekybos centro "Europa". Prieš pusmetį atidarytoje naujoje požeminėje perėjoje Karoliniškėse savivaldybė įrengė du visiškai naujus žmonėms su negalia pritaikytus keltuvus.

  Вильнюс
  Prie prekybos centro "Europa" veikia keltuvai

  "Siekiame Vilnių paversti miestu visiems, nepaisant negalios ar amžiaus. Žinoma, dar daug iššūkių ir uždavinių laukia, tačiau daromi konkretūs žingsniai į priekį", — sako mero pavaduotojas Gintautas Paluckas.

  Šiais metais du liftai buvo pakeisti naujais (prie prekybos centrų "Panorama" ir "Europa"), kituose liftuose buvo pakeisti elektros varikliai, valdymo automatika, pakeistos durys ir lifto šachtos. Iki metų pabaigos planuojama sutvarkyti dar du keltuvus prie Lietuvos vaikų ir jaunimo centro.

  Žmones riboja ne negalia, o miesto kliūtys: Vilniuje vyks eitynės "Už miestą visiems" >>

  Norint užtikrinti gyventojų saugumą visose perėjose sumontuota 12 vaizdo stebėjimo kamerų. Vaizdo stebėjimo kameros sumontuotos ir liftų viduje. Visos kameros integruotos į konkursą laimėjusios bendrovės "Baltijos liftai" apsaugos sistemą. Minėta bendrovė rūpinsis visų keltuvų, esančių požeminėse perėjose, remontu ir priežiūra trejus metus.

  Вильнюс, лифт
  Šiais metais du liftai prie prekybos centrų "Panorama" ir "Europa" buvo pakeisti naujais

  Vilniaus savivaldybė lengvina neįgaliųjų judėjimą mieste: daugelyje miesto vietų žemino šaligatvių bortelius, atnaujinant Neries krantinę ir Vilniaus, A. Savičiaus, Bokšto, Naugarduko gatvėse įrengė neregių vedimo sistemą, tokia pati sistema buvo įrengta ir Vilniaus miesto savivaldybės pastate ir jo prieigose.

  Savivaldybės teigimu, visi vykdomi nauji projektai Vilniuje yra pritaikomi neįgaliesiems ir dviratininkams, mamoms su vėžimėliais, taip pat dedamos pastangos ir skiriamos lėšos, kad sena infrastruktūra būtų atnaujinama, pertvarkoma ir taptų kuo draugiškesnė.

  Dar šia tema

  Politikai nevykdo savo pažadų dėl neįgaliųjų integracijos į darbo rinką
  Žmones riboja ne negalia, o miesto kliūtys: Vilniuje vyks eitynės "Už miestą visiems"
  Grupinio gyvenimo namai atviri neįgaliesiems
  Panevėžyje atsinaujina viešasis transportas
  Tegai:
  neįgalieji, Vilnius

  Svarbiausios temos