07:45 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  135

  Asmenys prašymus dėl vaikų išlaikymo išmokų kartu su kitais būtinais dokumentais galės teikti elektroniniu būdu, siųsti paštu, arba pateikti juos atvykus į bet kurį SODRA teritorinį skyrių

  VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Vyriausybė pritarė siūlymui nustatyti vaikų išlaikymo išmokų skyrimo, mokėjimo ir perskaičiavimo tvarką, rašoma Vyriausybės pranešime žiniasklaidai.

  Joje numatoma, kad vaikų išmokas administruojanti SODRA teiks Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) ataskaitas apie lėšų panaudojimą ir grąžins nepanaudotas, išieškotas ir grąžintas išmokas, o taip pat perves išmokas į pareiškėjų sąskaitas.

  Asmenys prašymus dėl vaikų išlaikymo išmokų kartu su kitais būtinais dokumentais galės teikti elektroniniu būdu, siųsti paštu, arba pateikti juos atvykus į bet kurį SODRA teritorinį skyrių.

  Sodra, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Planuojama, kad asmenų prašymus nagrinės, priims sprendimus dėl išmokų skyrimo, o taip pat apskaičiuos išmokų dydį, skolininkų mokėtinas sumas ir ves jų apskaitą SODROS Mažeikių skyrius.

  Apie priimtą sprendimą pareiškėjas arba skolininkas bus informuojamas jam išsiunčiant informaciją dėl teisinio sprendimo pagrindo, apskundimo tvarkos ir terminų.

  Skolininkai bus papildomai informuojami, kad valstybė perėmė jų pareigą mokėti išlaikymą vaikui ir sieks išsireikalauti išmokėtas sumas.

  Vaikų išlaikymo išmokas SODRA administruoja nuo 2018 metų sausio 1 dienos. Vaikų išlaikymo išmokos skiriamos, kai vaikas (nepilnametis ar vyresnis nei 18 metų nedarbingas asmuo, kuriam iki 18 metų nustatytas neįgalumas) ilgiau kaip mėnesį negauna viso arba dalies išlaikymo, priteisto vienam iš tėvų arba abiems tėvams. Išmokos dydį nustato teismas, bet skiriamos išmokos dydis negali viršyti 1,8 bazinės socialinės išmokos dydžio (68,4 euro).

  Vaikų išlaikymo išmokos mokamos iš SADM skirtų valstybės biudžeto asignavimų. Išmokos šiuo metu mokamos apie 21 tūkst. vaikų. Kiekvienais metais iš valstybės biudžeto išmokama apie 14-15 mln. išmokų. Nuo 2018 metų sausio 1 dienos jau išmokėta apie 10 mln. eurų.

  Prognozuojama, kad SODRAI vykdant išieškojimo funkciją, išieškota suma 2018 metų pabaigoje sieks 6 proc. (2017 metais buvo 4,9 proc.).

  Svarbu žinoti, kad, norint gauti išmoką, tiek vaikas, tiek ir išmoką už vaiką gaunantis suaugusysis turi būti deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvoje.

  Be to, "Sodra" gali pasiekti skolininkus užsienyje, nes pagal Hagos konvenciją bendradarbiauja su visomis ES bei konvenciją ratifikavusiomis pasaulio šalimis, tokiomis kaip JAV, Kanada, Brazilija, Norvegija, Ukraina ir kt., kurios padeda užtikrinti, kad tėvai nuo savo prievolių negalėtų pasislėpti užsienio šalyje.

  Dar šia tema

  Tėvelių dėmesiui: svarbiausi klausimai, susiję su išmokomis vaikui sausį
  Sodra ragina Lietuvos gyventojus nepamiršti paprašyti ligos išmokos
  Vaiko pinigus siūloma didinti nuo 30 iki 50 eurų
  Tegai:
  Valstybinis socialinio draudimo fondas "Sodra", vaiko išmoka

  Svarbiausios temos