03:06 2021 Kovo 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Tas faktas, kad po audros tūkstančiai lietuvių liko be šviesos, rodo, kad valstybė tikriausiai skiria lėšas energijos tiekimo sistemos objektams palaikyti pagal likutinį principą, mano žurnalo "Geoenergetika.ru" vyriausiasis redaktorius Borisas Marcinkevičius

  VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. "Energijos skirstymo operatorius" (ESO) pranešė, kad trečiadienio vakarą be elektros energijos liko apie 60 tūkst. vartotojų. Gedimą sukėlė stiprus vėjas ir lietus.

  Ugniagesiams daugiau nei 100 kartų teko vykti į iškvietimus dėl virtusių medžių ar lūžusių šakų. Be to, dėl audros laivai negalėjo įplaukti į Klaipėdos uostą.

  Interviu Sputnik Lietuva žurnalo "Geoenergetika.ru" vyriausiasis redaktorius Borisas Marcinkevičius pažymėjo, jog tai reiškia, kad respublikos valdžia nepaskirsto lėšų elektros perdavimo linijų patikimumui palaikyti ir šiam klausimui skiria nepakankamai dėmesio.

  "Kas vyksta Lietuvoje, byloja, kad, matyt, pastaraisiais metais elektros linijų ir atitinkamų pastočių priežiūros finansavimas buvo atliktas pagal likutinį principą. Technika yra technika, ir, žinoma, ji kartais sugenda. Reikia nuolat atnaujinti linijas, reikia žiūrėti į polių, laidų ir t.t. būklę ir reikia reikalauti pinigų", — sakė ekspertas.

  Dar šia tema

  Pritarta techniniam Baltijos šalių sinchronizacijos scenarijui
  Kuršių nerijoje baigti prisijungimo prie Rusijos energetikos sistemos darbai
  Elektros kaina Lietuvoje ir Latvijoje nenustoja augti
  Tegai:
  liko be elektros, audra, elektra

  Svarbiausios temos