05:43 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Stebint faktinę lauko temperatūrą ir artimiausias orų prognozes, šildymo sezonas Vilniaus daugiabučiuose šią savaitę dar nebus skelbiamas, dėl šildymo sezono pradžios bus sprendžiama kitos savaitės pradžioje

  VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Nuo šiandienos visuose darželiuose bei sveikatos priežiūros įstaigose prasideda šildymo sezonas, rašo Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Ar pradėti šildymo sezoną įstaigoje savo nuožiūra spręs patys įstaigų vadovai, o vilniečiai, gyvenantys daugiabučiuose, taip pat gali savarankiškai įjungti šildymą, jeigu tam pritaria dauguma namo gyventojų.

  Šildymo sezono pradžia gydymo ir mokymo įstaigose skelbiama, atsižvelgus į pastarųjų trijų parų vidutinę oro temperatūrą, kuri buvo žemesnė už +10°C.

  Tačiau sostinės daugiabučių gyventojai gali ir patys pasirinkti, kada įjungti šildymą: daugumos prašymu šildymą anksčiau gali įsijungti tie vilniečiai, kurių namų prižiūrėtojai tinkamai pasirūpino šildymo sistema. Sprendimas turi būti priimtas, kai daugiau kaip 50 proc. namo gyventojų sutinka pradėti šildymą anksčiau, nei jis pradedamas bendrai visame mieste, ir tik tuose pastatuose, kurių šilumos punktai yra prijungti pagal nepriklausomą prijungimo schemą.

  Šilumos punktai, prijungti pagal priklausomą schemą, gali būti pradėti šildyti, tik savivaldybei paskelbus apie šildymo sezono pradžią. Jei pastatas yra paruoštas šildymo sezonui ir gyventojai priėmė sprendimą šildymą pradėti anksčiau, nei savivaldybė paskelbs šildymo sezono pradžią, pastato valdytojas praneša, jog šildymą norėtų pradėti anksčiau, VŠT visada atsižvelgs į poreikius ir neprieštaraus pradėti šildymą suderintu laiku.

  Pastaraisiais metais šildymo sezonas Vilniuje buvo pradėtas spalio pradžioje: 2014-aisiais – spalio 22 dieną, 2015-aisiais – spalio 8 dieną, o 2016-aisiais – spalio 6 dieną, pernai – spalio 5 dieną. Pradedant naują šildymo sezoną pirmiausia pradedami šildyti sostinės darželiai ir mokyklos, gydymo įstaigos ir tik po to – gyvenamųjų rajonų daugiabučiai ir įmonės.

  Rugsėjo orai Lietuvoje ir Vilniuje
  © Sputnik /
  Rugsėjo orai Lietuvoje ir Vilniuje

  Dar šia tema

  Centralizuotai teikiamai šilumai neribotai galios 9% PVM tarifas
  Dėl šalčių vasarį už 60 kv. metrų ploto buto šildymą teks sumokėti 92 eurus
  Klaipėdiečiai už šildymą permokėjo bent po 150 eurų
  Tegai:
  sveikatos priežiūros įstaigos, šildymas, vaikų darželiai, Vilnius

  Svarbiausios temos