21:18 2019 Rugpjūčio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.8360
  Geležinkelio stotis, archyvinė nuotrauka

  Nuo šiandienos keturių šalių sostines jungia traukinys

  CC BY-SA 2.0 / wikipedia / calflier001
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  010

  Keleiviai jau gali traukiniu iš Vilniaus pasiekti Rygą, Minską ir Kijevą

  VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Kijevą, Minską, Vilnių ir Rygą nuo šiol bus galima pasiekti traukiniu.

  Rugsėjo 28 dieną pradėjo kursuoti traukinys, kuris sujungė šias keturias valstybių sostines, skelbia Susisiekimo ministerija.

  Penktadienį popiet pirmasis traukinys pajudėjo iš Kijevo, o šeštadienį keleiviai iš Vilniaus ar Šiaulių  geležinkelio stočių galės vykti į Rygą, Minską arba Kijevą.

  Pasak "Lietuvos geležinkelių" Keleivių vežimo direkcijos direktoriaus Lino Baužio, pirmaisiais mėnesiais iš Kijevo į Rygą vyks bandomieji traukiniai. Įvertinus jų rezultatus, ateityje gali keistis traukinio išvykimo laikai, galbūt — ir dažnis.

  "Siekiame plėsti kelionių traukiniais geografiją. Vystome ne tik vietinio susisiekimo maršrutus, bet ieškome ir galimybių vežti keleivius į užsienio šalis, tad nuo šio rudens dalyvaujame šiame projekte. Keturių sostinių traukinys – sudėtingas ir ambicingas užmojis, tad pirmąjį pusmetį vyks bandomieji važiavimai, kurių rezultatai ateityje leis paslaugą tobulinti", – sako Keleivių vežimo direkcijos vadovas Linas Baužys.

  Kelionė traukiniu iš Vilniaus į Rygą truks apie 4 val. 30 min., iš Šiaulių – apie 2 valandas. Traukiniai Kijevas–Ryga kol kas kursuos kartą per savaitę.

  Bilietus į traukinius jau galima įsigyti geležinkelio stočių kasose, ateityje planuojama bilietais prekiauti ir internetu. Kelionės kaina važiuojant iš Šiaulių į Rygą kainuos nuo 16  eurų, iš Vilniaus – nuo 23 eurų. Traukinio bilietai Vilnius–Kijevas kainuos nuo 50 eurų. Į Kijevą važiuosiantiems keliautojams reikės turėti tranzitines Baltarusijos vizas.

  Dar šia tema

  Ukraina išsigando galimų sienų su Rusija uždarymo padarinių
  Kijeve piliečiams patariama pervežti gimines iš Rusijos į Ukrainą
  Iš Kijevo kursuosiantis traukinys sujungs keturių valstybių sostines
  Krovininiai traukiniai važiuos aplink Vilnių

  Svarbiausios temos