12:46 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (306)
  42

  Muitininkai aptiko gintarą tarp vairuotojo asmeninių daiktų, be to, jis vežė kontrabandines cigaretes

  VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai Nidos kelio poste sulaikė beveik tris kilogramus neteisėtai gabento apdoroto gintaro, praneša Muitinės spaudos tarnyba.

  Gintaro paroda Amber Trip Vilniuje
  © Sputnik/ Андрей Богданов

  Praėjusį sekmadienį posto pareigūnai, pasirinkę patikrinti 51 metų Rusijos piliečio vairuojamą lengvąjį automobilį "Mercedes Benz", nesuklydo. Visų pirmiausia pareigūnams įtarimų sukėlė automobilio salone tarp asmeninių daiktų rasta kojinė su gintaro rutuliukais.

  Įtarimai pasitvirtino — atlikdami detalų automobilio patikrinimą muitinės pareigūnai jame aptiko slėptuvę ir 2,8 kg neteisėtai gabento gintaro bei 160 vienetų nedeklaruotų cigarečių "Parliament" su rusiškomis banderolėmis.

  Transporto priemonė, neteisėtai gabentos cigaretės ir daugiau nei 700 eurų įvertintas gintaras yra sulaikyti. Rusijos piliečiui už šį pažeidimą gresia bauda nuo vieno tūkstančio keturių šimtų iki trijų tūkstančių eurų su neteisėtai gabentų daiktų ir transporto priemonės konfiskavimu.

  Янтарные шарики
  Lietuvos muitininkų aptikti gintariniai rutuliukai

  Anksčiau Lietuvos pasieniečiai sulaikė rusę, kuri automobilio slėptuvėje iš Kaliningrado srities į Lietuvą bandė įvežti apie 15 kilogramų gintaro. Detalaus automobilio patikrinimo met pareigūnai aptiko prie automobilio pavarų svirties yra įrengtą slėptuvę, kur buvo paslėpta kontrabanda.

  Į Lietuvą gintaras paprastai vežamas neapdorotas iš Rusijos Kaliningrado srities, Jantarno miestelio, esančio vakarinėje Kaliningrado srities dalyje, kur yra didžiausia gintaro kasykla. Čia slūgso didžiausi iki šiol atrasti gintaro telkiniai ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (306)

  Dar šia tema

  Baltijos gintare aptikta nauja vabalų rūšis gavo Lietuvos vardą
  Tegai:
  gintaras, kontrabanda, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos