09:28 2019 Gegužės 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Gliukozės matuoklis, archyvinė nuotrauka.

  Sergantys diabetu Lietuvoje negali gauti diabeto kontrolę užtikrinančių matuoklių

  © Flickr/ Victor
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (224)
  55 0 0

  Vaistininkai laukia, kada naujieji gliukozės matuokliai pasieks rinką, o žmonės vyksta jų į Vokietiją ar kitas Vakarų šalis

  VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Sirgti diabetu Lietuvoje – kasdienis iššūkis, žmonės sunkiai gauna vadinamiesiems insulino penams naujų adatų, nuo liepos turi mokėti priemokas už kai kuriuos insulino preparatus, o įsigyti naujausių diabeto kontrolę užtikrinančių matuoklių negali, rašo LRT.

  Vaistininkai laukia, kada naujieji gliukozės matuokliai pasieks rinką, o žmonės vyksta jų į Vokietiją ar kitas Vakarų šalis.

  Kaunietis Algirdas Žukas neslepia – Lietuvoje cukriniu diabetu sergantiesiems kiekviena diena – tarsi iššūkis.

  Kaunietis parodo, kaip atrodo ta pati adata prieš naudojimą, panaudota vieną kartą, ir po 6 naudojimų. Kiekvienas dūris vis skausmingesnis, o žaizdos gilesnės. Vadinamąjį insulino peną kasdien panaudoti galima 4-5 kartus, o jo užtenka kartais netgi iki dviejų savaičių. Adatų valstybė nekompensuoja, žmonės jų neperka, nes per mėnesį gali tekti sumokėti apie 30 eurų. Žmonės piktinasi ir tuo, kad  nuo liepos už kai kuriuos insulino preparatus tenka mokėti priemokas.

  Kad Lietuva nedraugiška sergantiesiems diabetu, įrodo ir tai, jog ne tik už naujausius medikamentus tenka primokėti. Gliukozės koncentracijos kraujyje stebėsena – pati svarbiausia, kontroliuojant cukrinį diabetą. Dabar kompensuojama iki 75 diagnostinių juostelių per mėnesį, nors pasak sergančiųjų, jų reikia gerokai daugiau.

  Žmonės taupydami rizikuoja ir insuliną leidžiasi tik numanydami, kokios dozės reikia. Vakarų Europoje itin populiarūs naujos kartos insulino matuokliai, tačiau jų Lietuvoje nėra. Pasak vaistininkų, žmonės netgi vyksta į užsienį jų įsigyti.

  "Mes nuolat kalbame su oficialiais atstovais, nes matome tą poreikį. Nuolat kalbame, kokios yra galimybės. Galbūt jau gamintojai pasiryžę tiekti plačiau, bet kol kas oficialus atsakymas yra, kad plėtra į Baltijos šalių rinkas nėra numatyta", – kalbėjo "Eurovaistinės" atstovė Asta Valatkevičienė.

  Sveikatos apsaugos ministerija žada, kad netrukus pristatys naują insulino grupavimą, kuris turėtų lemti mažėsiančias preparatų priemokas. Bet nežinia, ar naujame vaistų kainyne atsiras lengvatų adatoms.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (224)

  Dar šia tema

  Lietuva ribos transriebalų kiekį maisto produktuose
  Nuo pneumokokinės infekcijos galima pasiskiepyti nemokamai
  Gydytoja: "Obuolyje, kurio Ieva sugundė Adomą, nebuvo nitratų"
  Tegai:
  cukrinis diabetas

  Svarbiausios temos