04:52 2019 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  DArbo birža Vilniuje, archyvinė nuotrauka

  Kokių laukti pokyčių: Darbo birža tampa Užimtumo tarnyba

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  9910

  Nuo spalio 1 dienos Lietuvos darbo birža kartu su dešimtimi teritorinių darbo biržų tampa vienu juridiniu vienetu — Užimtumo tarnyba

  VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Po reformos Užimtumo tarnyba labiau atitiks šiandieninius darbo rinkos poreikius, gyventojams bus teikiamos geresnės paslaugos, LRT sakė Užimtumo tarnybos vadovė Ligita Valalytė.

  Pasak jos, reorganizuojant Darbo biržą, mažėja vadovaujamų pareigybių ir daugėja tiesiogiai su klientais regionuose dirbsiančių specialistų. Norima mažinti vienam darbuotojui tenkantį krūvį, teikti individualesnes paslaugas, didinti jų prieinamumą. Be to, siekiama, kad naujoji tarnyba būtų ne bedarbių registruotoja, o darbo ieškančių žmonių kompetencijų auginimo ir karjeros institucija.

  Įkūrus Užimtumo tarnybą atsiranda vadybininkai, kurie teikia individualesnę paslaugą žmogui ir vertina konkrečią jo situaciją, deda daug darbo ir pastangų, kad tas žmogus įsilietų į darbo rinką.

  "Taip pat nemažai yra daroma darbų, kad elektroninių paslaugų būtų kuo daugiau ir kad daugelis paslaugų galėtų būtų suteikiamos elektroniniu būdu, kad nereikėtų eiti į Darbo biržą, jei galima elektroniniu būdu pateikti visus dokumentus", — teigė Valalytė.

  Taip pat kuriamas skambučių centras, Užimtumo tarnyba teiks konsultacijas telefonu, kur darbdaviai galės tiek informuoti apie laisvas darbo vietas, tiek konsultuotis įvairiais klausimais, nevažiuodami į konkretų skyrių.

  Rugsėjo duomenimis, Lietuvoje iš viso registruota beveik 142 tūkst. bedarbių, iš kurių per 37 tūkst. yra ilgalaikiai.

  Dar šia tema

  "Sodra" atsako į pagrindinius klausimus apie socialinio draudimo įmokų "grindis"
  Pusė darbo ieškančių lietuvių – vyresni nei 50 metų žmonės
  Apklausa: ketvirtadalis Lietuvos gyventojų sirgdami eina į darbą
  Lietuvoje kas dešimtas pensininkas priverstas dirbti
  Tegai:
  darbas, Užimtumo tarnyba, Lietuvos darbo birža

  Svarbiausios temos