23:15 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1137
 • RUB70.0885
  Vilnius, archyvinė nuotrauka

  Vilniaus savivaldybė siekia sumažinti skolas, todėl ragina tapti vilniečiu

  © CC BY-SA 2.0 / Sergey Galyonkin
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  70

  Savivaldybė skelbia Geležinės vilkės kampaniją, kuri skatins vilniečius deklaruoti savo gyvenamąją vietą

  VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Vilniuje gyvena 62 tūkst. žmonių, savo gyvenamąją vietą deklaravusių kitose savivaldybėse, kurioms jie ir moka gyventojų pajamų mokestį (GPM), dėl to Vilnius šiemet prarado 28 mln. eurų, rašo Vilniaus miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

  "Sostinė kviečia: tapk vilniečiu — deklaruok savo gyvenamąją vietą Vilniuje ir prisidėk prie miesto, kuriame gyveni, augimo", — skelbia naujas savivaldybės šūkis.

  Vilnius kasmet paauga apie 10 tūkst. naujakurių–studentų, kurie lieka čia, susiranda papildomus ar nuolatinius darbus, kuria verslus ir šeimas, tik ne kiekvienas jų deklaruoja savo gyvenamąją vietą Vilniuje.  Svarbi dalis gyventojo pajamų mokesčio nukeliauja į tas savivaldybes, su kuriomis naujieji vilniečiai ryšių nebeturi.

  "Vilnius yra antra jauniausia amžiumi Europos sostinė. Jauni ir nauji gyventojai nuolat papildo mūsų miestą, bet tai reiškia ir būtinybę efektyviai plėsti ar atnaujinti miesto infrastruktūrą. Manau, miestas turi teisę pasiūlyti sąžiningus mainus – naujieji vilniečiai nemokamai naudojasi miesto privalumais, bet už tai oficialiai tampa miesto piliečiais ir tokiu būdu stiprina Vilnių", — kviečia Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

  Kaimas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Alexander Lipovets

  Šiuo metu savo gyvenamąją vietą Vilniuje deklaravę 565 tūkst. vilniečių. Tačiau iš tiesų gyventojų yra kur kas daugiau: poliklinikose prisirašę 627 tūkst. pacientų, kurie realiai gyvena ir susirgę gydosi Vilniuje. Visi Vilniaus mieste gyvenantys, tačiau savo gyvenamąją deklaravę kituose miestuose, gali laisvai naudotis visomis socialinėmis paslaugomis — gydytis, leisti vaikus į darželius, mokyklas, važiuoti naujausiu viešuoju transportu, plaukioti naujuose baseinuose ir pan. Tačiau tik sostinėje savo gyvenamąją vietą deklaravę gyventojai prisideda prie miesto infrastruktūros gerinimo.

  Iš gyventojų pajamų mokesčio gaunamos pajamos naudojamos miesto plėtrai: tiesiamos naujos gatvės, diegiamos inovacijos, statomi baseinai ir sporto aikštynai, tiesiami nauji dviračių takai, tvarkomi parkai, statomi darželiai ir mokyklos. Atnaujinta miesto infrastruktūra naudojasi visi Vilniaus gyventojai bei miesto svečiai.

  Gyvenamosios vietos Vilniuje deklaravimas
  © Photo : vilnius
  Kaip deklaruoti faktinę gyvenamąją vietą

  Vilniaus savivaldybė informuoja, kad gyvenamąją vietą deklaruoti Vilniuje nėra sudėtinga, net jei gyveni studentų bendrabutyje ar nuomojiesi butą – tereikia apsilankyti tinklalapyje vilnius.lt, atlikti kelis nesudėtingus žingsnius pildant elektroninę gyvenamosios vietos deklaracijos formą vilnius.lt/deklaravimas. Taip pat galima prisiregistruoti tiesiog prie kurios nors miesto seniūnijos.

  Kitas būdas – atvykti į seniūniją arba savivaldybę, kurioje, pateikę visus reikiamus dokumentus, galėsite deklaruoti savo gyvenamąją vietą. Jeigu gyvenate studentų bendrabutyje – jums tereiks bendrabučio valdytojo sutikimo, jeigu nuomojatės būstą – būsto nuomos sutarties.

  Daugiau informacijos: https://vilnius.lt/deklaravimas/

  Dar šia tema

  Savivaldybė stebi, kaip vilniečiai pažeidžia atliekų tvarkymo taisykles
  Socialdemokratai: žmonės emigruoja, nes nenori mokėti aukštų mokesčių
  Tegai:
  deklaravimas, gyvenamojo vieta, Vilnius

  Svarbiausios temos