11:49 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Nuo šiol labdarai galės būti perduoti kiaušiniai, medus, mėsos konservai; į atnaujintą galimų perduoti labdarai produktų sąrašą taip pat įtraukti fasuoti produktai iš viešojo maitinimo įmonių, kurių šios nesunaudojo

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Europos Komisijos skelbiamais duomenimis, Europos Sąjungoje  kasmet išmetama apie 88 mln. tonų maisto atliekų, su tuo susijusios sąnaudos siekia 143 mlrd. eurų, skelbia Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

  Prarandama ar išmetama beveik trečdalis pagaminto maisto pasaulyje – tiek išsivysčiusiose, tiek besivystančiose šalyse.

  Siekdama mažinti maisto švaistymą, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) atnaujino "Labdarai ir paramai skirto maisto tvarkymo aprašą".

  Pakeistame dokumente gerokai išplėstas asortimentas maisto produktų, kuriuos prekybininkai ar viešojo maitinimo įmonės gali atiduoti labdarai. Į sąrašą įtraukta daugiau gyvūninių produktų.

  Nuo šiol labdarai galės būti perduoti kiaušiniai, medus, mėsos konservai ir pan.  Į atnaujintą galimų perduoti labdarai produktų sąrašą taip pat įtraukti fasuoti produktai iš viešojo maitinimo įmonių, kurių šios nesunaudojo.

  Taip pat išplėstas sąrašas negyvūninio maisto produktų, kuriems numatytos rekomendacijos, leidžiančios pratęsti jų vartojimo terminus "geriausias iki". Atnaujintame labdaros apraše reglamentuoti atiduodamo labdarai maisto apskaitos, atsekamumo, ženklinimo ir kiti klausimai, nepamirštant svarbiausio šios veiklos prioriteto – užtikrinti maisto saugą ir gyventojų sveikatą.

  Su "Labdarai ir paramai skirto maisto tvarkymo aprašo" nauja redakcija galima susipažinti čia.

  Dar šia tema

  Pradinukų ir darželinukų valgiaraštyje – daugiau nemokamų vaisių ir daržovių
  Lietuva eksportuos kiaulieną į Ukrainą
  Tegai:
  maisto produktai, labdara

  Svarbiausios temos