10:16 2019 Gegužės 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Mokykla, archyvinė nuotrauka

  Vilniuje pradedamos šildyti mokyklos

  © Depositphotos/ ArturVerkhovetskiy
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  16 0 0

  Šildymo sezoną jau pradėjo kai kurie sostinės darželiai ir sveikatos priežiūros įstaigos, šildymo sezonas Vilniaus daugiabučiuose šią savaitę dar nebus skelbiamas

  VILNIUS, spalio 3 – Sputnik. Visose sostinės mokyklose prasidėjo šildymo sezonas, praneša Vilniaus savilvaldybė.

  Šildymo sezoną jau penktadienį pradėjo kai kurie sostinės darželiai ir sveikatos priežiūros įstaigos. Ar pradėti šildymo sezoną įstaigoje savo nuožiūra, sprendžia patys įstaigų vadovai.

  Šildymo sezono pradžia skelbiama, atsižvelgus į pastarųjų trijų parų vidutinę oro temperatūrą, kuri buvo žemesnė už +10°C.

  Stebint faktinę lauko temperatūrą ir artimiausias orų prognozes, šildymo sezonas Vilniaus daugiabučiuose šią savaitę dar nebus skelbiamas. Kitą savaitę Vilniuje turėtų atšilti net iki 17°C.

  Daugiabučių gyventojai, kurių šilumos punktai yra prijungti pagal nepriklausomą prijungimo schemą, gali ir patys pasirinkti, kada įjungti šildymą. Jei pastatas yra paruoštas šildymo sezonui ir gyventojai priėmė sprendimą šildymą pradėti anksčiau, nei savivaldybė paskelbs šildymo sezono pradžią, pastato valdytojas praneša, jog šildymą norėtų pradėti anksčiau, VŠT visada atsižvelgs į poreikius ir neprieštaraus pradėti šildymą suderintu laiku.

  Šilumos punktai, prijungti pagal priklausomą schemą, gali būti pradėti šildyti, tik savivaldybei paskelbus apie šildymo sezono pradžią.

  Pastaraisiais metais šildymo sezonas Vilniuje buvo pradėtas spalį: 2014-aisias – spalio 22 dieną, 2015-aisiais – spalio 8 dieną, o 2016-aisiais – spalio 6 dieną, pernai – spalio 5 dieną.

  Svarbiausios temos