12:17 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  "Rail Baltica" statyba (63)
  39

  Buvusi "RB Rail" valdybos vadovė pareiškė, kad Lietuva įtraukė į bendrovės stebėtojų tarybą "Lietuvos geležinkelių" valdybos pirmininką, o tai prieštarauja pačiai projekto idėjai

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Buvusi Baltijos šalių bendros įmonės direktorė ir valdybos pirmininkė Baiba Rubesa papasakojo, kodėl paliko bendrą trijų Baltijos šalių projektą, praneša "Sputnik Latvija" su nuoroda į portalą db.lv. 

  Rubesa atsistatydino mažiau nei prieš mėnesį, iki sutarties galiojimo pabaigos. Pasak vadovės, ji norėjo palikti projektą vasarą, kai trys beneficiarai  negalėjo susitarti dėl projekto plėtros sprendimų, tačiau pasiliko Latvijos ministro pirmininko Mariaus Kučinskio prašymu.

  Kaip pažymėjo Rubesa, dabartinis "Rail Baltica" organizavimo modelis prieštarauja korporatyvinio valdymo principui, be to, yra interesų konfliktas, kuris paveikia projekto realizavimo eigą. Pasak buvusios "RB Rail" valdybos vedėjos, visi šie veiksniai trukdo priimti sprendimus.

  Taip pat Rubesa įvardijo kai kurias Lietuvos vadovavimo projektui keistenybes. Kaip priminė buvusi bendrovės vadovė, visose šalyse, išskyrus šią Baltijos respubliką, "RB Rail" ir projektą "Rail Baltica" finansuoja atitinkamos nacionalinės ministerijos. Lietuvoje projektą daugiausia finansuoja įmonė "Lietuvos geležinkeliai".

  Tuo tarpu, kaip pabrėžė Rubesa, net rengiant "Rail Baltica" projektą buvo daroma prielaida, kad jis bus nepriklausomas nuo geležinkelio bendrovių, o "Lietuvos geležinkelių" valdybos pirmininko skyrimas į "RB Rail" stebėtojų tarybą rodo akivaizdų korporatyvinio valdymo principų žinių trūkumą.

  Kaip pabrėžė Rubesa, ES investuoja 85 proc. visų projekto išlaidų, tačiau nacionaliniai beneficiarai beveik neatsižvelgia į Europos valdžios institucijų, kaip pagrindinio "investuotojo", lūkesčius ir rekomendacijas. Pasak aukščiausio lygio vadovės, ES atstovai turėtų dalyvauti "Rail Baltica" įgyvendinime, turėti aiškius įgaliojimus, galbūt net veto teisę.

  Pasak buvusės "RB Rail" valdybos pirmininkės, patvirtinto kitų metų biudžeto projekto nebuvimas rodo, kad Lietuva, Latvija ir Estija nelaiko jo prioritetiniu ir daugiausia dėmesio skiria nacionaliniams interesams derybose su Briuseliu dėl finansinės paramos.

  Temos:
  "Rail Baltica" statyba (63)

  Dar šia tema

  "Lietuvos geležinkeliai" sieks įsitvirtinti tarp penkių didžiausių krovinių vežėjų
  Lietuvai papildomai skirta 95 mln eurų "Rail Baltica" projektui įgyvendinti
  Tegai:
  Rail Baltica, Lietuvos geležinkeliai

  Svarbiausios temos