11:26 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Gausėjantys gyventojų pranešimai aplinkosaugininkams apie gamtai ir aplinkai daromą žalą rodo, kad visuomenė vis nepakantesnė pažeidimams

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Aplinkosaugininkai sulaukia vis daugiau gyventojų pranešimų apie pažeidimus, praneša Aplinkos ministerija.

  Gausėjantys gyventojų pranešimai aplinkosaugininkams apie gamtai ir aplinkai daromą žalą rodo, kad visuomenė vis nepakantesnė pažeidimams.

  Pert trečiąjį š. m. ketvirtį vadinamasis aplinkosaugininkų Pranešimų priėmimo centras (PPC) – Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Veiklos organizavimo skyriaus Pranešimų priėmimo poskyris – sulaukė 4,4 tūkst. gyventojų skambučių apie aplinkosauginius pažeidimus. Tai 700 daugiau negu pernai per tą patį laiką ir 900 daugiau negu užpernai.

  Pasak PPC vadovo Gedimino Markausko, aktyviausi buvo sostinės ir uostamiesčio gyventojai. Vilniečiai per trečiąjį š. m. ketvirtį skambino 1125 kartus, klaipėdiečiai – 812 kartų.

  Daugiausia gauta pranešimų, susijusių su laukiniais gyvūnais (2073). Tarp jų vyravo skambučiai apie sužeistus, automobilio užmuštus ar sužalotus (1463). Nemažai skambučių sulaukta ir apie atklydusius į gyvenamąsias vietoves laukinius gyvūnus.

  Į žmonių pranešimus budintys PPC darbuotojai reaguoja nedelsdami. Jie gautą informaciją iš karto perduoda vietos aplinkosaugininkams. Šie vyksta jos patikrinti ne tik darbo metu, bet ir po darbo valandų, poilsio ar švenčių dienomis.

  Aplinkos ministerija kviečia žmones iš karto, vos pastebėjus, pranešti apie skriaudžiamą gamtą, aplinkos teršimo ar niokojimo atvejus bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai PPC tel. (8 5) 273 2995.

  Miškai Europos Sąjungos teritorijoje
  © Sputnik /
  Miškai Europos Sąjungos teritorijoje

  Dar šia tema

  "Kauno vandenys" turės sumokėti 4 mln eurų už Nemuno užteršimą
  Miško vagių patirti nuostoliai didesni už galimą naudą
  Brakonierių laimikis buvo konfiskuotas, jiems nespėjus juo pasidžiaugti
  Ventos upėje – masinis žuvų kritimas
  Tegai:
  gyventojai, pranešimai, aplinkosaugininkai

  Svarbiausios temos