14:07 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  512

  Patys pėstieji taip pat turės laikytis griežtesnių reikalavimų, pėsčiųjų perėjose jiems draudžiama kalbėtis mobiliuoju

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Vyriausybė trečiadienį patvirtino Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimus. Posėdis buvo transliuojamas Vyriausybės Facebook paskyroje.

  Taigi pėstieji, žengdami į perėją, turi būti atidūs ir įvertinti, ar eiti saugu, todėl jie privalo prieš įžengdami į važiuojamąją kelio ar gatvės dalį ir eidami ja vengti bet kokių veiksmų — mobiliojo ryšio priemonių naudojimo ir pan.

  Nustatyta, kad vairuotojai nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje turi praleisti ne tik į ją įžengusį, bet ir žengiantį arba prie važiuojamosios dalies krašto stovintį ir ketinantį įžengti pėsčiąjį. Tai įpareigoja vairuotojus, artėjant prie nereguliuojamos sankryžos, anksčiau įvertinti eismo situaciją ir priimti sprendimą praleisti pėsčiąjį.

  Vilniaus troleibusai fiksuoja, kas neteisėtai įvažiuoja į A juostą >>

  Taip pat naujos KET numato, kad  vairuotojams draudžiama įvažiuoti į pėsčiųjų perėją, kol pėstieji, kuriuos privaloma praleisti, neišėjo iš jo užimamos eismo juostos, nustatyta rekomendacija, kad vairuotojai, apvažiuodami ar lenkdami dviratininkus, paliktų bent 1 metro atstumą, jei važiuoja iki 50 km/h, ir 1,5 metro atstumą, jei greitis didesnis nei 50 km/h.

  Tarp Susisiekimo ministerijos siūlymų buvo 2020-aisiais žalio fono kelio ženklus  pakeisti mėlynais, tačiau šios naujovės atsisakyta dėl aukštos kainos.

  Dar šia tema

  Vilniaus Savičiaus gatvė savaitgaliais "atitenka" pėstiesiems
  Inovatyvus Kauno sprendimas apsaugos pėsčiuosius
  Valstybinės reikšmės keliuose 90% pėsčiųjų perėjų yra nesaugios
  Kaune pasirodė rombo formos įspėjamieji ženklai
  Tegai:
  mobilieji telefonai, vairuotojai, pėstieji, Kelių eismo taisyklės (KET)

  Svarbiausios temos