09:03 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  146

  Šalies, kurioje vyksta pilietinis karas, gyventojų atvykimas į Europos šalis nesaugesnis nei pabėgėlių iš kitų "karštųjų" vietų

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Ukrainiečiai lyderiauja Estijoje pagal leidimo laikinai gyventi šalyje išdavimą — šiais metais jie gavo tris kartus daugiau dokumentų nei imigrantai iš visų kitų šalių. Tarp tų, kurie gavo trumpalaikį leidimą dirbti Estijos Respublikoje, taip pat dominuoja atvykėliai iš Ukrainos, praneša RIA Novosti.

  Interviu Sputnik Lietuva Šiuolaikinės valstybės plėtros instituto direktorius Dmitrijus Solonnikovas sakė, kad daugelis Ukrainos gyventojų, atvykstančių į ES šalis, praktiškai nesiskiria nuo buvusių kariuomenės narių iš kitų šalių.

  "Deja, Ukrainoje vyksta pilietinis karas. Žmonės yra pripratę prie tokio gyvenimo būdo, tokio elgesio. Daugelis taip elgdamiesi atėjo į sąmoningą suaugusiųjų pasaulį. Būtent tokias tradicijas jie perkelia į tas šalis, į kurias atvyksta. Nusikaltimai Ukrainos teritorijoje praktiškai neregistruojami. Tikriausiai tokie žmonės kišenėse neatsiveža ginklų, tačiau tradicijas dirbti su ginklais tokie žmonės pasiima su savimi. Šiuo atžvilgiu ukrainiečių srautas, atvykstantis į Baltijos valstybes, Lenkiją, Čekiją, Vokietiją, su savimi atsigabena bendravimo įgūdžius. Tai nelabai skiriasi nuo buvusių kariuomenės narių, teroristų, karo zonų dalyvių atvykimo. Šiuo atžvilgiu Ukrainos piliečiai yra Europos šalių rizikos zona, kaip ir kiti pabėgėliai iš tokių pačių "karštųjų" taškų", — pareiškė ekspertas.

  Dar šia tema

  Žinomas Ukrainos žurnalistas pavadino tautiečius "mulkių tauta"
  Ukraina atiduos trečdalį biudžeto valstybės skolai grąžinti
  Pokyčiai Kryme padarė įspūdį ukrainiečiams iš užsienio
  Tegai:
  ukrainiečiai

  Svarbiausios temos