06:20 2019 Lapkričio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Šildymas, archyvinė nuotrauka

  Nuo spalio 4-osios Vilnius pradės šildyti daugiabučius

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  175 0 0

  Nuo rytojaus Vilniuje pradedami šildyti daugiabučiai ir administraciniai pastatai

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Nuo spalio 4 dienos sostinės daugiabučiuose bei administraciniuose pastatuose įjungiamas šildymas, rašo Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Šiluma daugiabučiuose namuose bus įjungiama palaipsniui, pagal nustatytą grafiką. Nuo rytojaus per penkias dienas šiluma palaipsniui pasieks viso miesto daugiabučius ir komercinius-administracinius pastatus.

  Pirmą ir antrą šildymo sezono dieną šildymas įjungiamas Fabijoniškėse, Šeškinėje, Pilaitėje, Senamiestyje, Šnipiškėse, Karoliniškėse, Lazdynuose, Naujojoje Vilnioje, Baltupiuose ir Grigiškėse. Antakalnio, Žirmūnų, Pašilaičių, Viršuliškių, Justiniškių, Žvėryno, Naujamiesčio ir Kirtimų rajonuose šildymas įjungiamas antrą-trečią šildymo sezono dienomis. Paneriuose, Naujininkuose, Rasose, Vilkpėdėje ir Verkiuose šildymas prasideda trečią-ketvirtą šildymo sezono dieną.

  Pasak Vilniaus šilumos tinklų (VŠT) Technikos direktoriaus Jevgenijaus Sakovičiaus, įmonė yra atsakingai pasiruošusi tiekti šilumą į visus gyvenamuosius sostinės namus ir kitus pastatus, kurie yra prijungti prie centralizuoto šilumos tiekimo sistemos. VŠT žiniomis, šildymo sezonui jau yra pasirengę ir dauguma pastatų valdytojų.

  Šildymas kituose miestuose

  Šiauliuose nuo šiandienos šildomi miesto švietimo įstaigos, Vaikų globos namai ir Sutrikusio vystymosi kūdikių namas, biudžetinės įstaigos. Kitiems Šiaulių šilumos vartotojams 2018–2019 m. šildymo sezono pradžia bus skelbiama atskiru įsakymu, nes oficialiai šildymo sezoną galima pradėti, kai vidutinė paros oro temperatūra tris paras iš eilės yra žemesnė nei +10 °C . Kaunas palnuoja tik kitą savaitę spręsti, kada įjungti šildymą gyvenamosiuose namuose, nes savaitgalį prognozuojami šiltesni orai. Panevėžys vienintelis Lietuvos didmiestis, kur šildymas daugiaubučiuose jau įjungtas.

  Lietuvos bankas: šalyje gali šoktelėti maisto produktų ir šildymo kainos >>

  Šildymo sezono pradžia skelbiama atsižvelgus į pastarųjų trijų parų vidutinę oro temperatūrą, kuri buvo žemesnė už +10°C. Vilniuje pirmiausia pradėti šildyti darželiai, mokyklos ir gydymo įstaigos. Pastaraisiais metais šildymo sezonas Vilniuje buvo pradėtas spalio mėnesį: 2014-aisias – spalio 22 d., 2015-aisiais – spalio 8 d., o 2016-aisiais – spalio 6 d., pernai – spalio 5 d.

  Tegai:
  šildymas, Vilnius

  Svarbiausios temos