09:34 2019 Gegužės 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Mobilusis telefonas, archyvinė nuotrauka.

  Besinaudojantys mygtukiniais telefonais gali nesulaukti pagalbos

  © Flickr/ Håkan Dahlström
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  87 0 0

  Apytiksliai trečdalis mobiliojo ryšio vartotojų Lietuvoje vis dar naudojasi neišmaniaisiais telefonais ir rizikuoja, kad BPC operatoriai, ištikus nelaimei, juos ras sunkiau

  VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Bendrasis pagalbos centras vienu didžiausių savo nuopelnų per 15 metų įvardija pagerintą vietos nustatymo sistemą, rašo LRT.

  Pasak centro vadovo, išmaniųjų telefonų savininkams suteikti pagalbą galima operatyviau nei paprastų mygtukinių telefonų, nes galima gauti tikslesnes koordinates.

  Atvejų, kai BPC operatoriams nepavyksta rasti tikslių koordinačių, yra buvę ne kartą. Prieš daugiau nei 4 metus 2 vyrai, apsvaigę nuo alkoholio ir narkotinių medžiagų, pagrobė septyniolikmetę merginą, išniekinę, slėpdami įkalčius sudegino ją automobilio bagažinėje.

  Tarnybos nesėkmingai ieškojo iš Dembavos vykusios merginos, nors ji daugiau nei valandą kalbėjo su BPC operatore, prašydama pagalbos.

  Pasak BPC ir mobiliojo ryšio bendrovių specialistų, išmanieji telefonai, naudodami specialią vietos nustatymo sistemą, žmogaus buvimo vietą gali nustatyti iki 4 tūkst. kartų tiksliau.

  "Daugelis išmaniųjų telefonų, tuo metu, kai skambiname į BPC, ne tik perduoda informaciją, prie kurios bazinės stoties jis jungiasi, tačiau taip pat techninio ryšio kanalu būna išsiunčiama žinutė su GPS duomenimis," – sakė bendrovės "Bitė Lietuva" atstovas ryšiams su visuomene Antanas Bubnelis.

  Europos Komisijos ataskaitos duomenimis, BPC negali nustatyti 3 proc. skambinančiųjų vietos. Centro vadovas Audrius Čiuplys sako, kad situacija, nustatant skambinančiojo 112 vietą Lietuvoje, gerokai pagerėjo.

  Apytiksliai trečdalis mobiliojo ryšio vartotojų Lietuvoje vis dar naudojasi neišmaniaisiais telefonais ir rizikuoja, kad BPC operatoriai, ištikus nelaimei, juos ras sunkiau.

  Dar šia tema

  Policija duos atsakymus į visus klausimus
  Nuo šiol skambinantys pagalbos numeriu 112 bus atsekami greičiau
  Žmonės kviečiami paminėti Tarptautinę dingusių vaikų dieną pokalbiu su vaikais
  Keliautojų patogumui: URM mobilioji programėlė "Keliauk saugiai"
  Tegai:
  Bendrasis pagalbos centras, išmanieji prietaisai

  Svarbiausios temos