04:23 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  69

  Alytuje buvo aptiktas apdoroto tabako sandėlis, kuriame rasta 80 tonų tabako, atgabento iš Turkijos, Indijos ir Bangladešo

  VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Alytuje muitininkai sulaikė 80 tonų tabako, įtariama, kad Lietuvoje kuriasi žaliavos šešėliniams tabako fabrikams tiekėjai, praneša Muitinės kriminalinė tarnyba.

  Praėjusią savaitę Alytuje buvo aptiktas apdoroto tabako sandėlis. Jame rasta 80 tonų tabako (vertė – apie 6,7 mln. eurų), iš kurio 10 tonų jau buvo apdorota, supakuota ir parengta išvežti, taip pat – veikiantys tabako apdorojimo įrenginiai.

  Rugsėjo 24 dieną, atvykę į vieną iš Alytaus Šiauriniame Pramonės rajone įsikūrusių įmonių, MKT pareigūnai įmonę, neturinčią licencijos tabako gaminių prekybai ir gamybai, užklupo pačiame darbo įkarštyje. Dalis iš penkiolikos darbininkų plušėjo prie angare buvusių dviejų tabako smulkinimo ir drėkinimo linijų. Kiti krovė jau apdorotą tabaką į penketą mikroautobusų. Mašinų vairuotojai sakėsi turėję tabaką vežti į Slovakiją.

  Iš viso patalpose rasta 80 tonų įvairios kilmės tabako žaliavos (preliminariais duomenis, atgabento iš Turkijos, Indijos ir Bangladešo). Nemaža šio tabako dalis (10 280 kg) jau buvo apdorota, supakuota ir kraunama į automobilius.

  Bendra preliminari sulaikyto 80 tonų tabako vertė yra apie 6 mln. 745 tūkst. eurų. Tačiau, pareigūnų vertinimais, iš tokio kiekio tabako galima pagaminti apie 4 mln. 500 tūkst. pakelių cigarečių, kurių vertė būtų bent dvigubai didesnė.

  Dauguma iš trylikos įmonės darbuotojų yra Lenkijos piliečiai, po apklausos jie buvo paleisti. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

  Antradienį, spalio 2-ąją, pareigūnai pareiškė įtarimus dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis įmonės vadybininkei, Lenkijos pilietei E. B. L., kuriai skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Artimiausiu metu panašūs įtarimai gali būti pareikšti ir kitiems asmenims.

  "Turime grėsmingą situaciją – Lietuva bene vienintelė iš aplinkinių regiono valstybių nelaiko tabako žaliavos akcizine preke, tad į mūsų šalį įvežami didžiuliai neapdoroto tabako kiekiai. Įtariame, kad apdorota žaliava vėliau tiekiama šešėliniams tabako fabrikams visoje Europoje", – pastebi MKT direktorius Mantas Kaušilas.

  Tabako žaliava Lietuvoje nelaikoma akcizine preke, tad šalyje kuriasi vis daugiau šešėlinių tabako apdorojimo įmonių.

  Legaliai įsivežusios tabaką, tokios įmonės vėliau neteisėtai jį apdoroja ir, įtariama, tiekia nelegaliems tabako fabrikams visoje Europoje.

  Šių metų rugpjūčio pabaigoje Lazdijų rajone muitinės kriminalistai aptiko kitą sandėlį su 13 tonų tabako ir jo apdorojimo įranga. Tabaką į Lazdijų rajoną įvežė Lenkijos piliečio Lietuvoje įsteigta įmonė, oficialiai užsiimanti maisto tiekimu.

  Panašų cigarečių gamybai paruošto tabako krovinį muitinės kriminalistai 2017 metų spalį aptiko Mažeikių rajone, kur šešėlinė įmonė maskuota tose pat patalpose legaliai veikusia lentpjūve. Tuomet šešėliniame fabrike rasta 1,5 tonos tabako, cigarečių "Marlboro" pakelių ruošiniai, didelis kiekis klijų, filtrų ir popieriaus cigarečių gamybai. Ten veikė nauja moderni vokiška cigarečių gamybos, taip pat kiniška rūkalų pakavimo įranga, su kuria galima pagaminti iki 150 pakelių per minutę.

  MKT pareigūnų žiniomis, vien kaimyninėje Lenkijoje 2018 metais (iki rugpjūčio mėn.) aptikta 18 nelegalių cigarečių fabrikų ir 30 nelegalių tabako smulkinimo sandėlių.

  Dar šia tema

  Sulaikytas lietuvis, šalia Kauno pardavinėjęs kontrabandinius rūkalus
  Sutuoktinių porai už rūkalų kontrabandą gresia tūkstantinė bauda
  Lietuvos muitininkai aptiko cigarečių kontrabandą traukinio vagone su trąšomis
  Už hašišo kontrabandą lietuvis nuteistas 14 metų nelaisvės
  Tegai:
  kontrabanda, tabakas, Alytus, Lietuva

  Svarbiausios temos