12:49 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  84

  Prie esamo Vilniaus miesto klinikinės ligoninės pastato Antakalnyje bus statomas 5 aukštų priestatas, kur bus įrengta 10 operacinių su pagalbinėmis patalpomis

  VILNIUS, spalio 5 – Sputnik. Vilniaus Antakalnio klinikinėje ligoninėje iki 2022 metų planuojama pastatyti priestatą, kur bus įrengti operacinių ir reanimacijos skyriai bei hemodializės, praneša miesto savivaldybė.

  Planuojama, kad 3,5 metus truksiantis statybų projektas bus finansuojamas iš 2019-2022 metų Vilniaus miesto savivaldybės metinių biudžetų. Šiam projektui įgyvendinti savivaldybė planuoja skirti 8,5 mln. eurų.

  Pagal jau parengtą Ligoninės operacinių, reanimacijos ir hemodializės bloko techninį projektą numatyta, kad naujame 5 aukštų priestate su rūsiu bus įrengta 10 operacinių su pagalbinėmis patalpomis. Į operacines pacientai patektų iš esamo pastato skyrių per naują jungtį, o reanimacijos skyriai būtų apjungti ir perkelti į naują pastatą, kur planuojama įrengti 20 reanimacijai skirtų lovų.

  Taip pat naujame beveik 4 tūkst. kv. m užimsiančiame pastate numatyta įrengti hemodializės poskyrį, kuriame būtų įrengta 20 lovų. Jame medicinines paslaugas gautų visi – tiek stacionariai, tiek ambulatoriškai gydomi pacientai.

  Vilniaus miesto klinikinė ligoninė yra respublikinio lygmens ligoninė, kurioje yra 720 lovų, dirba 1760 darbuotojų, per metus hospitalizuojama 36,8 tūkst. pacientų ir 35 tūkst. konsultuojami, atliekama 17,5 tūkst. operacijų. Kaip pažymi savivaldybė, Antakalnio klinikinės ligoninės operacinės nebuvo renovuotos nuo 1983 metų.

  Ligoninė daugelį metų yra viena iš Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto mokymo ir mokslo bazių. Joje veikia 5 klinikos: Akušerijos ir ginekologijos klinika, Vaikų ligų klinika su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Bendrosios ir ambulatorinės pediatrijos centru, Chirurgijos ir kraujagyslių chirurgijos klinika, Vidaus ligų klinika, kurioje yra Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Vidaus ligų pagrindų centras ir Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos klinika.

  Dar šia tema

  Santaros klinikų vadovas Strupas ir jo žmona laiku nedeklaravo turto
  Santaros klinikų atstovai galimai prašė 2 mln eurų už laimėjimą konkurse
  Vilniaus universiteto klinika įtariama privilegijų politikams teikimu
  Tegai:
  ligoninė, Vilnius

  Svarbiausios temos